Ūdrų parodomasis šėrimas

Ūdros – iš pažiūros mieli ir draugiški gyvūnai. Visgi nereikėtų pamiršti, jog tai itin vikrūs ir gerai prie aplinkos prisitaikantys plėšrūnai. Jos mėgsta žaisti, todėl jų voljere visuomet gausu gyvūnų prižiūrėtojų pagamintų užsiėmimų.

  • Ūdra yra vidutinio dydžio žvėris, gyvena vandens telkinių pakrantėse, puikiai plaukioja ir nardo, gaudydama grobį: žuvis, varliagyvius ir vėžius, nors kartais maisto susiranda ir sausumoje, ėsdama stambius vabzdžius, sugaudama smulkius žvėrelius ar vandens paukščius bei jų jauniklius.
  • Tokiam gyvenimo būdui ūdra gerai prisitaikiusi – jos kūnas ilgas ir lankstus, padengtas tankiu negreit peršlampančiu kailiu, galūnių pirštai sujungti plaukiojamąja plėve, o nardant ūdros trumpų ausų ir nosies angos pačios užsidaro, kad gyvūnas nepaskęstų ilgai būdamas po vandeniu.
  • Ilgi stangrūs ūsai ūdrai taip pat padeda orientuotis po vandeniu. Ilgalaikis buvimas vandenyje ir vikraus grobio medžioklė reikalauja daug energijos, todėl ūdroms reikia daug maisto, o jo negaudamos ilgesnį laiką jos greit nusilpsta.
  • Paprastoji ūdra nukentėjo nuo medžioklės dėl jos kailio, taip pat nuo vandens taršos ir upių buveinių nykimo, kurį sukėlė miškų iškirtimas pakrantėse, žmonių poilsis ir vandens sportas.
  • Ūdra įrašyta į Tarptautinės raudonosios knygos sąrašus ir šiuo metu priskiriama kategorijai rūšių, kurios yra arti išnykimo ribos.

Kiti gyvūnų pristatymai