Kukutis

Kukutis į Lietuvos zoologijos sodą atvyko iš organizacijos „Atgal į gamtą“. Šį sparno netekusį paukštį žmonės rado gamtoje. Neskrendantis Kukutis neišgyventų laukinėje gamtoje, todėl siekiant pasirūpinti šia reta Lietuvoje rūšimi, apgyvendinome jį Lietuvos zoologijos sodo paukščių namelyje, kur jam negresia jokie pavojai.

 ©Lietuvos zoologijos sodas

 

Šuns ir vilko hibridė

2020 m. vasario mėnesį į Lietuvos zoologijos sodą perlaikymui buvo atvežta šuns ir vilko hibridė Luna, kurią gyvūnų prieglaudai atidavė fizinis asmuo. Į Lietuvos zoologijos sodą gyvūnas iš „Laukinės lesės“ prieglaudos buvo perkeltas baiminantis dėl gyvūno saugumo. Pagal nustatytus teisės aktus visoje Europoje keturių vilko ir šuns hibrido kartų palikuoniai yra laikomi laukiniais gyvūnais. Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatyme yra įtvirtintas draudimas kryžminti laukinius gyvūnus kitais nei mokslinių tyrimų tikslais ir leidžiamas tik turint Aplinkos apsaugos agentūros leidimą. Draudžiama nelaisvėje laikyti, veisti, dauginti laukinių gyvūnų hibridus, jų palikuonis ir gyvūnus, kurių veisime naudoti hibridai. Perlaikymo Lietuvos zoologijo sode metu šuns ir vilko hibridei buvo užtikrintos tinkamos laikymo sąlygos ir visavertė mityba. 2020 m. liepos 15 d. šuns ir vilko hibridė buvo išvežta į meškų ir vilkų rezervatą Vokietijoje.

   ©Lietuvos zoologijos sodas

Meška

2019 m. birželio mėnesį į Lietuvos zoologijos sodą perlaikymui buvo atvežta meška konfiskuota iš „Ąžuolyno meškučių cirko“. Veterinarijos specialistai kartu su aplinkosaugininkais nustatė, kad į gastroles gabenamas gyvūnas buvo laikomas nepakankamo ploto narvuose ir voljeruose. Meškos savininkas taip pat neturėjo leidimo laikyti šiuos gyvūnus. Meškai perlaikymo Lietuvos zoologijos sode metu buvo atlikti veterinariniai tyrimai ir užtikrinta visavertė mityba. 2019 m. birželio 18 d. meška iš Lietuvos zoologijos sodo buvo išvežta į meškų rezervatą Vokietijoje, Bad Fiusinge.

   ©GATO