Gekonas toki

Gekko gecko
Būrys  ŽVYNIAROPLIAI                                   Kiaušinių skaičius 2–8 kiaušiniai, kuriuos priklijuoja prie uolos ar medžio kamieno
Šeima GEKONINIAI Inkubacijos trukmė ~ 90 parų
Gyvena ~ 10–12 metų Ilgis 20–30 cm
Paplitimas Azija, šiaurės rytų Indija, Rytų Indonezija ir kai kurios Ramiojo vandenyno salos. Mėgsta drėgną klimatą, uolas, medžius. Dažnai sutinkamas žmonių gyvenamose teritorijose.
Minta vabzdžiais, jų lervomis, smulkiais driežiukais, graužikų jaunikliais.

Biologija. Turi lipnias kojų pagalvėlės, kurios leidžia bėgioti vertikaliais paviršiais, stiklu. Poravimosi laikotarpiu, patinas šaukia patelę garsu „toki“. Nuo to ir kilęs šių gyvūnų pavadinimas. Gekono toki odos spalva paprastai būna pilka, su keliomis rusvai raudonomis iki ryškiai raudonomis dėmėmis. Tačiau šie gekonai gali pašviesinti ar patamsinti savo odos spalvą. Paprastai jie tai daro jausdami stresą arba norėdami susilieti su aplinka ir būti mažiau pastebimi kitiems gyvūnams. Supykę gekonai toki gali plakti uodega lyg katės. Tarptautinėje raudonojoje knygoje gekono tokio rūšis įrašyta, kaip nekelianti susirūpinimo. Tačiau šie driežai yra plačiai naudojami netradicinėje medicinoje, nelegaliai gaudomi gamtoje ir parduodami kaip naminiai augintiniai.