Lietuvos zoologijos sodo edukacijas mokymo įstaigos užsisakyti gali ir Kultūros paso programoje. Zoologijos sodo renovacijos metu kviečiame dalyvauti išvažiuojamosiose ir nuotolinėse edukacijose. 

Kultūros paso teikiamomis galimybėmis kviečiami naudotis visi Lietuvos mokiniai – ne tik pradinukai, bet ir besimokantys 5–12 klasėse.

Norėdama naudotis kultūros pasu, mokykla, jei dar nėra to padariusi, turi užsiregistruoti sistemoje. Mokyklai prisijungus prie sistemos, mokytojas kartu su klase ar grupe gali rinktis bet kurią edukaciją ar renginį iš siūlomo Kultūros paso paslaugų rinkinio.

 

Edukacinės programos užsakomos iš anksto:

Violeta Lazarevičienė Vyresnioji edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11852
 

Siūlomos Programos

 

Vabzdžių karalystė zoologijos sode

(Išvažiuojamoji edukacija)

Trukmė 45 min.

Edukacijoje "Vabzdžių karalystė zoologijos sode" supažindinsime su biologine vabzdžių įvairove, jų reikšme įvairiuose kultūrose, svarbą gamtoje ir mitybos grandinėje. Sužinosite vabzdžių vystymosi ypatumus. Išgirsite apie įdomius reiškinius gausiame vabzdžių pasaulyje. Atliksite užduotį "Ar visi jie vabzdžiai?". Labai iš arti stebėsite Madagaskaro tarakoną "Zazu", gyvalazdę "Žirnę", išgirsite įdomias istorijas, patirsite neišdildomus įspūdžius. Edukacijos metu sužinosite apie vabzdžius iš tokių žemynų kaip: P. Amerika, Afrika, Eurazija. Išgirsite kokia žmonių veikla jiems labai pavojinga. Išsiaiškinsime kas padėtų tausoti jų natūralią aplinką. Pristatysime labai ypatingą, retą Lietuvoje gyvenantį vabalą niūriaspalvį auksavabalį.

 

Ropliai. Ar gyvena Lietuvoje vėžlys

(Išvažiuojamoji edukacija)

Trukmė 45 min.

Edukacinės programos metu susipažinsite su pasaulio ir Lietuvos šaltakraujais gyvūnais - ropliais, lietuvių tautosakoje, namų sergėtojais, laikytais žalčiais. Užsiėmimą pradėsime klausimu - ar gyvena Lietuvoje vėžlys? Atsakę į klausimą išsiaiškinsime kokios gyvūnų grupės priklauso ropliams. Susipažinsime su šiais gyvūnais iš arčiau, sužinosime apie jų biologiją, patirsime daug neišdildomų įspūdžių juos liesdami. Atliksime užduotį ir įminsime paslaptį, kas slepiasi „Juodajame maiše“? Edukacijos pabaigoje išmoksime, kaip reikia elgtis su ropliais sutikus juos gamtoje. O jeigu laikote roplį namuose, sužinosite, kaip tinkamai juo pasirūpinti: saugiai paimti, prižiūrėti, bei suskaičiuoti vėžliui metus. Atlikę užduotį sužinosite, kaip galite prisidėti prie nykstančių roplių rūšių išsaugojimo.

 

Varliagyviai. Įvairovė ir jų gyvenimo ciklas

(Nuotolinė edukacija)

Trukmė 45 min
Skirta 1–4 kl. mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms.

Nuotolinės edukacinės programos metu laukia pažintis su šaltakraujų gyvūnų atstovais – varliagyviais. Išsiaiškinsime, kada ir kaip varliagyviai atsirado, kuo jie yra ypatingi bei reikšmingi mus supančioje aplinkoje. Analizuosime įvairiose kultūrose vyraujančius stereotipus apie varliagyvius, prisiminsime girdėtas pasakas ir šių gyvūnų vaidmenį jose. Pasaulyje priskaičiuojama apie 7000 varliagyvių rūšių, bet ar daug apie juos žinome? Kaip vystosi varliagyvis, koks yra jo gyvenimo ciklas? Edukacijos metu aptarsime varliagyvių metamorfozės etapus, neįtikėtiną prisitaikymą ir jų gynybos mechanizmus, kuriais varliagyviai tikrai gali nustebinti. Varliagyvius sutikti galime ne tik prie vandens telkinių. Jie paplitę ir tokiose aplinkose, apie kurias nebūtumėt net pagalvoję. O ar žinote, kiek rūšių varliagyvių gyvena Lietuvoje? Edukacijos metu laukia pažintis su rečiausiais ir saugomais mūsų šalies varliagyviais, sužinosite kokios varliagyvių rūšies išsaugojimo projektą vykdo Lietuvos zoologijos sodas. Prisijungti prie šios edukacinės programos ir pasisvečiuoti Lietuvos zoologijos sode virtualiai, kviesime per Zoom platformą.

 

Plėšrieji paukščiai. Apuoko karalystė 

(Nuotolinė edukacija)

Trukmė 45 min.
Skirta 4 -7 kl. mokiniams

Nuotolinės edukacijos metu virtualiai susipažinsime su plėšriųjų paukščių biologiniais ypatumais. Sužinosime kiek Lietuvoje gyvena pelėdinių paukščių rūšių. Pakviesime į virtualią ekskursiją ir supažindinsime su Lietuvos zoologijos sodo plėšriaisiais paukščiais. Papasakosime apie paslaptingą prieblandos ir nakties paukštį – didįjį apuoką. Šį paukštį sutikti gamtoje – didžiulis iššūkis. Apuoką greičiau pasiseks pamatyti ir išgirsti vaizdo reportažuose ar nuotraukose. Edukacijos metu sužinosite šio paukščio ypatumus: mitybą, gyvenimo būdą, kaip apuokai mato, kaip girdi, kur peri jauniklius bei, kaip kiekvienas galėtume prisidėti, išsaugojant šią labai retą rūšį. Nuotoliniu būdu atliksime užduotį, kartu stebėsime ir tyrinėsime bei sužinosime – kas šį kartą tapo apuoko naktipiečiais. Lietuvoje tėra 10 – 20 perinčių didžiųjų apuokų porų, o šių paukščių gyvenimui ir išlikimui didelės įtakos turi netinkama žmogaus veikla.

 

Graužikai ir jų atstovės gudruolės žiurkės

(Išvažiuojamoji edukacija)

Trukmė 45 min.

Edukacinės programos apie graužikus metu, laukia pažintis su gausiausiu žinduolių būriu, jų įvairove, gyvenimo būdu ir jų vaidmeniu mus supančioje aplinkoje. Edukacijos metu aptarsime geriausias graužikų savybės, jų išskirtinumą, ryšį su kitų šalių kultūromis. Diskutuosime, bei dalindamiesi įgytomis žiniomis ir patirtimi, analizuosime, įvairiose kultūrose vyraujančius stereotipus apie graužikus, išsiaiškinsime, kodėl jie dažnai laikomi kaip naminiai augintiniai. Nors graužikai dažnai įvardinami kaip kenkėjai, bet jie vaidina labai svarbų vaidmenį biomedicinoje atliekant genetinius ir onkologinius tyrimus. Jie labai svarbi mitybos grandinės dalis, kuri padeda išlikti daugybės rūšių gyvūnams. Stebėdami, edukacijoje dalyvaujančius graužikų atstovus, išsiaiškinsime, kaip teisingai elgtis juos laikant namuose.

 

Lietuvos laukiniai gyvūnai

Trukmė 45 min.
Skirta 1-6 klasėms

Edukacinė programa "Lietuvos laukiniai gyvūnai" Kviečiame į kelionę, kurioje išgirsite istoriją apie profesoriaus Tado Ivanausko kranklį Krumką. Pažinsite patiklius ir draugiškus, plėšrius ir pavojingus, unikalius Lietuvos krašto gyvūnus. Atvykę į kelionę galėsite gyvai vartyti raudonosios knygos puslapius. Sužinosite kai kurių rūšių ypatumus, didžiausias grėsmes jiems ir jų išsaugojimo galimybes.

 

Nykstantys gyvūnai ir jų išsaugojimo galimybės

Trukmė 45 min.
Skirta 1-6 klasėms

Edukacinės programos "Nykstantys gyvūnai ir jų išsaugojimo galimybės" metu dalyviai aplankys retus ir nykstančius zoologijos sodo kolekcijoje esančius gyvūnus, pasirinkę nykstančio gyvūno rūšį, spręs esminius tos rūšies išsaugojimo klausimus, bus skatinami pagarbiai elgtis gamtoje, bei jausti atsakomybę dėl jos išsaugojimo. Vėliau edukacija pratęsiama Zoo mokyklėlėje, kur dalyviai išsiaiškina, ką slepia paslaptingoji raudonoji staltiesė.