Prisijungti prie nuotolinių edukacijų ir pasisvečiuoti Lietuvos zoologijos sode virtualiai, kviesime per Zoom platformą.

Edukacinių programų kaina no 2 iki 3 Eur asmeniui (Vedamos ne mažesnėms nei 10 asmenų grupėms).

Užsakomos iš anksto:

Violeta Lazarevičienė Vyresn.edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11852
 
Raimonda Karalienė Edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11862
 
Egidijus PraspaliauskasEdukacinių programų koordinatorius
+370 68613438
 

Siūlomos Programos

 

Plėšrieji paukščiai. Apuoko karalystė.

Trukmė 45 min.
Skirta 2-5 kl. mokiniams

Edukacijos metu susipažinsite su plėšriųjų paukščių biologiniais ypatumais. Sužinosite kiek Lietuvoje gyvena pelėdinių paukščių rūšių. Pakviesime į virtualią ekskursiją ir supažindinsime su Lietuvos zoologijos sodo plėšriaisiais paukščiais. Papasakosime apie paslaptingą prieblandos ir nakties paukštį – didįjį apuoką. Šį paukštį sutikti gamtoje – didžiulis iššūkis. Greičiau pasiseks pamatyti ir išgirsti vaizdo reportažuose ar nuotraukose. Edukacijos metu sužinosite šio paukščio ypatumus: mitybą, gyvenimo būdą, kaip apuokai mato, kaip girdi, kur peri jauniklius bei, kaip kiekvienas galėtume prisidėti, išsaugojant šią labai retą rūšį. Atliksime užduotį, kartu stebėsime ir tyrinėsime bei sužinosime – kas šį kart tapo apuoko naktipiečiais. Lietuvoje tėra 10 – 20 perinčių didžiųjų apuokų porų, o šių paukščių gyvenimui ir išlikimui turi įtakos netinkama žmogaus veikla.

 

Seniausi pasaulio gyventojai ropliai

Trukmė 45 min.
Skirta 5-8 kl. moksleiviams.

Roplių pasaulio pažinimo istorija mena dinozaurų laikus. Šie gyvūnai sukelia mums įvairias emocijas: vieni jais žavimės ir laikome juos kaip augintinius namuose, kiti bijome. Edukacijos metu susipažinsime su roplių biologine įvairove. Išsiaiškinsime kokios gyvūnų grupės priklauso ropliams, kodėl juos vadiname šaltakraujais gyvūnais, kuo ypatinga jų oda, kaip jie rūpinasi savo jaunikliais ir atskleisime dar daug paslapčių apie šiuos gyvūnus. Papasakosime apie Lietuvoje gyvenančias roplių rūšis ir kodėl zoologijos sode vykdome balinio vėžlio populiacijos išsaugojimo projektą. Sužinosime apie invazinių vėžlių rūšių grėsmę mūsų vieninteliai nykstančiai balinio vėžlio rūšiai ir kaip mes galime prisidėti prie jos išsaugojimo.

 

Varliagyviai. Įvairovė ir jų gyvenimo ciklas

Trukmė 45 min.
Skirta 3-5 kl. moksleiviams

Edukacinės programos metu laukia pažintis su šaltakraujų gyvūnų atstovais – varliagyviais. Išsiaiškinsime, kada ir kaip varliagyviai atsirado, kuo jie yra ypatingi bei reikšmingi mus supančioje aplinkoje. Analizuosime įvairiose kultūrose vyraujančius stereotipus apie varliagyvius, prisiminsime girdėtas pasakas ir šių gyvūnų vaidmenį jose. Pasaulyje priskaičiuojama apie 7000 varliagyvių rūšių, bet ar daug apie juos žinome? Kaip vystosi varliagyvis, koks yra jo gyvenimo ciklas? Edukacijos metu aptarsime varliagyvių metamorfozės etapus, neįtikėtiną prisitaikymą ir jų gynybos mechanizmus, kuriais varliagyviai tikrai gali nustebinti. Varliagyvius sutikti galime ne tik prie vandens telkinių. Jie paplitę ir tokiose aplinkose, apie kurias nebūtumėt net pagalvoję. O ar žinote, kiek rūšių varliagyvių gyvena Lietuvoje? Edukacijos metu laukia pažintis su rečiausiais ir saugomais mūsų šalies varliagyviais, sužinosite kokios varliagyvių rūšies išsaugojimo projektą vykdo Lietuvos zoologijos sodas.