Gausiai zoologijos sodo gyvūnų ekspozicijai reikalingi didžiuliai žmogiškieji ir finansiniai ištekliai, todėl zoologijos sodas visuomet ieško gerų žmonių ir socialiai atsakingų įmonių paramos. Ar žinojote, kad kiekvienas gyventojas gali tapti Lietuvos zoologijos sodo rėmėju? Kaip? Labai paprastai – skirdamas 1, 2 % gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM)! Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 15% GPM. Iš šių 15% GPM,  kiekvienas dirbantysis savo nuožiūra 1,2% gali paskirti pasirinktam paramos gavėjui, pvz., ligoninei, vaikus globojančiai organizacijai ar Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams. Ši mokesčio dalis (1,2% GPM) yra pervedama jūsų pasirinktam paramos gavėjui, todėl nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą.

Lietuvos zoologijos sodas jau ne vienerius metus geraširdžių žmonių prašo paskirti 1,2 % GPM gyvūnų gerovei. Su Jūsų 1,2% GPM parama mes padarėme šiuos gerus darbus:

  • Panaudojame įvairiems gyvūnų sveikatos tyrimams (kraujo ir lyties nustatymui), vitamininių pašarų papildų įsigijimui;
  • Gyvūnų transportavimui ir su tuo susijusių išlaidų padengimui;
  • Įvairių gyvūnams reikalingų dokumentų sutvarkymui;
  • Gyvūnus prižiūrinčių specialistų kvalifikacijos kėlimui;
  • Pagerintas jau ne vieno gyvūno gerbūvis;
  • 1,2 % GPM dalis paramos panaudojama šalies ir pasaulio retų gyvūnų rūšių išsaugojimui, edukacijai ir visuomenės šveitimui apie tai.  Plačiau

Nuoširdžiai DĖKOJAME už Jūsų 1,2% GPM paramą ir toliau kviečiame tęsti šiuos gražius darbus.

Savo 1,2 % GPM dalį Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų gerovei galite paskirti iki 2020 m. liepos 1 d., pildant FR0512 formą internetu. Nuo šių metų 1,2% GPM formą FR0512 galima užpildyti tik internetu. Daugiau informacijos, kaip tai padaryti rasite čia

Svarbu atkreipti dėmesį:
  • Jei pagal GPMĮ nuostatas Jūs privalote mokesčių administratoriui pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją nustatytu laiku, 1,2% GPM forma FR0512 internetu gali būti pateikiama atskirai laikotarpiu 2020 m. sausio 1 d. - 2020 m. liepos 1 d. 
  • Jeigu Jūsų užpildytuose prašymuose bus klaidų, VMI Jums grąžins formas pataisymui ir iki 2020 m. liepos 1 d. Jūs dar galėsite užpildyti patikslintą formą.