Baltapetis jūrinis erelis

Haliaeetus pelagicus
Būrys PLĖŠRIEJI PAUKŠČIAI Dėtis 1–3 kiaušiniai
Šeima VANAGINIAI Inkubacinis periodas 39-45 dienos
Gyvena 18 – 20  metus Svoris iki 6 kg (patinai), iki 9 kg (patelės)
Paplitimas Paplitęs Rytų Azijoje netoli jūrų pakrančių – apie Ochotsko jūrą, prie Japonijos jūros ir Didžiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantėse – Kamčiatka ir Čiukčių pusiasalis. Užklysta ir į Aliaską. Žiemoja Hokaido ir Kurilų salose
Buveinė jūros pakrantės 
Minta daugiausia žuvimis, dažniausiai lašišinėmis. Taip pat susimedžioja ir paukščių, daugiausia tai vandens paukščiai – antys, žąsys, gulbės, garniniai ir kiriniai. Taip pat minta krabais ir kalmarais. Žiemos metu minta ir dvėseliena. 

Biologija. Tai pats stambiausias  erelis iš jūrinių erelių genties. Jo kūno ilgis 85-105 cm, išskleisti abu sparnai siekia iki 2,5 metrų. Lizdus krauna prie didelių upių, prie jūros pakrantės brandžiuose medžiuose ar ant uolų. Baltapetis jūrinis erelis krauna kelis lizdus, kurie būna apie 150 cm aukščio ir iki 250 cm skersmens. Poruojasi vasario – kovo mėnesiais. Kiaušinius deda balandžio – gegužės mėnesiais. Peri 39-45 dienas. Peri patelė, retkarčiais ją pakeičia patinas. Įprastai išgyvena vienas jauniklis. 90 – 100 dienų amžiaus jaunikliai palieka lizdą, tačiau apie du mėnesius laikosi netoli lizdo. Spalio mėnesį palieka savo gimtąjį rajoną. Lytiškai jaunikliai subręsta apie 4 – 5 gyvenimo metus. Pilnai suaugusių paukščių plunksnų dangą įgauna 8 – 10 gyvenimo metais. Minta daugiausia žuvimis, dažniausiai lašišinėmis. Taip pat susimedžioja ir paukščių, daugiausia tai vandens paukščiai – antys, žąsys, gulbės, garniniai ir kiriniai. Taip pat minta krabais ir kalmarais. Žiemos metu minta ir dvėseliena. Per parą suėda 840 – 860 žuvies. Kai lizde yra 1 – 2 jaunikliai, šeimai reikia per parą iki 3-jų kg žuvies. Paplitęs Rytų Azijoje netoli jūrų pakrančių – apie Ochotsko jūrą, prie Japonijos jūros ir Didžiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantėse – Kamčiatka ir Čiukčių pusiasalis. Užklysta ir į Aliaską. Žiemoja Hokaido ir Kurilų salose.