Degu

Octodon degus
Būrys  GRAUŽIKAI                                  Jauniklių skaičius 5–6 (gali iki 10) jauniklių 
Šeima AŠTUONIADANTINIAI Nėštumo trukmė 87–90 dienų
Gyvena 12–15 metų laisvėje, 6–7 metus nelaisvėje  Ilgis 25–31 cm, uodegos ilgis – 7,5–13 cm
Paplitimas Pietų Amerikos pietvakarinė dalis (Argentinos, Bolivijos, Peru, Čilės, Andų tarpukalnės). Gyvena uolose, skardžiuose, rausia iki 1 metro gylio urvus, gerai jaučiasi 1200–2000 metrų aukštyje. 
Minta augalų svogūnėliais, šaknimis, žieve, o sausros laikotarpiu gali ėsti net galvijų išmatas. Žvėreliai mėgsta smaguriauti džiovintais vaisiais, uogomis, šviežiu šienu. Iš daržovių mielai ėda cukinijas, moliūgus, porus, morkas, žirnių ankštis. 

Biologija. Savo kilme jie yra artimesni jūrų kiaulytėms ir triušiams nei mažiesiems graužikams. Kailiukas rudas arba pilkas, kūno apačioje šviesus. Turi dideles tamsias akis, puikiai mato ir pasižymi gera klausa. Jie turi 20 dantų: po 2 viršutinius ir apatinius oranžinės spalvos kandžius, kurie nuolat auga visą gyvenimą. Degu lytiškai subręsta būdami 6 mėn. Nelaisvėje jie paprastai dauginasi ištisus metus. Gamtoje – priklausomai nuo metų laiko. Degu jaunikliai gimsta su kailiuku ir regintys, sveria apie 10 g, beveik iš karto bėgioja. Patelė jauniklius savo pienu maitina 5–6 savaites, tačiau tik 8 savaičių amžiaus mažyliai jau gali būti savarankiški.