Edukacinės programos gali būti parengtos atsižvelgiant į pedagogų ir lankytojų interesus, pageidavimus. Jos vedamos zoologijos sode grupėms, ne didesnėms nei 25 asmenų.

Edukacinių programų kainą 1 Eur asmeniui + bilieto kaina

Edukacinės programos užsakomos iš anksto:

Violeta Lazarevičienė Vyresnioji edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11852
 
Vytautė Beinarienė Edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11862
 
Egidijus PraspaliauskasEdukacinių programų koordinatorius
+370 686 13438
 

Siūlomos Programos

 

Nykstantys gyvūnai ir jų išsaugojimo galimybės

Trukmė 1 val.
1–6 klasių mokiniams

Programos tikslas – gyvūnų pažinimas kaip tyrinėjimo ir atradimų procesas. Supažindiname vaikus su zoologijos sodo gyventojų istorijomis, pasirenkame gyvūno rūšį, sprendžiame esminius gyvūnijos išsaugojimo klausimus. Zoomokyklėlėje išsiaiškiname, ką slepia paslaptingoji raudonoji staltiesė. Užsisakyk šią edukaciją Kultūros paso sistemoje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3175

 

Lietuvos laukiniai gyvūnai

Trukmė 1 val.
Darželių ugdytiniams; 1–4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Kviečiame į kelionę, kurios metu galėsite pažinti patiklius ir draugiškus, plėšrius ir pavojingus, unikalius Lietuvos krašto gyvūnus. Atvykę į kelionę galėsite gyvai vartyti raudonosios knygos puslapius. Sužinosite kai kurių rūšių ypatumus, didžiausias grėsmes jiems ir jų išsaugojimo galimybes. Užsisakyk šią edukaciją Kultūros paso sistemoje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2999

 

Išsaugok vieną – išsaugosi šimtą

Trukmė 60 min.
1–7 kl. mok.

Edukacinės programos metu sužinosite, kodėl seniausiems ąžuolams reikia žmogaus pagalbos. Pažinsite paslaptingą, retą, visoje Europoje griežtai saugomą ir labai įdomų gyvenimo ciklą gyvenantį ąžuolo gyventoją – niūriaspalvį auksavabalį. Taip pat zoologijos sodo teritorijoje žaisite žaidimą, kurio metu paaiškės, kodėl žymimi ąžuolai. Edukaciją tęsime zoologijos sodo zoomokyklėlėje, kur atlikę užduotį išsiaiškinsite, kodėl išsaugojus medžius ir niūriaspalvį auksavabalį, bus išsaugota šimtai kitų rūšių: žinduolių, paukščių, vabzdžių, augalų, grybų ir kerpių.

 

Zoologijos sodo plėšrieji gyventojai. Kačių šeima.

Trukmė 1 val.
1–4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Programos metu susipažįstame su pasaulio plėšrūnais. Zoologijos sodo kačių šeima. Naudojamės padalomąja medžiaga. Baigiant programą, zoomokyklėlėje įmename juodojo maišo paslaptį.

 

Pasaulio žolėdžiai. Nuo Grenlandijos iki Afrikos.

Trukmė 1 val.
1–4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Programos metu vaikai susipažįsta su zoologijos sodo kanopiniais gyvūnais. Kai kurie iš jų mums labai naudingi: maitina, rengia, naudojami kaip transporto priemonė. Dalomoji medžiaga padeda geriau pažinti Afrikos gyventoją žirafą.

 

Vabzdžių karalystė zoologijos sode

Trukmė 45 min.
Skirta 4 -7 kl. mokiniams

Užsiėmimas vyksta zoomokyklėlėje. Programos metu supažindiname su mitybos grandine zoologijos sode, įdomiais ir nesuprantamais reiškiniais gausiame vabzdžių pasaulyje. Paliesti Madagaskaro tarakoną užsiėmimo metu tikras išbandymas.

 

Tropiniai sparnuočiai

Trukmė 1 val.
Skirta 4 -7 kl. mokiniams

Užsiėmimo metu jūsų laukia pažintis su mažosiomis ir didžiosiomis papūgomis, kurios žavi ne tik įvairiaspalvėmis plunksnomis. Taip pat susipažinsite su žinduoliu apgaubtu įvairiausiomis legendomis ir pasakomis, vieninteliu pasaulyje gerai skristi gebančiu – šikšnosparniu.

 

Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai

Trukmė 45 min.
1–4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Užsiėmimo metu susipažinsite su ropliais, gyvenančiais zoologijos sode. Taip pat išmoksite, kaip reikia elgtis su gyvate, sutikus ją miške, kaip saugiai paimti ir laikyti roplį.

 

Susitikimas su varlyte Kvaksyte

Trukmė 45 min
Skirta darželių ugdytiniams; 1–4 kl. mokiniams

Ar teko sutikti varles, kurios tupėtų medyje, turėtų dantis, stebintų spalvų ryškumu, čiulbėtų lyg paukšteliai, o savo nuodais galėtų pražudyti net leopardą? Pamatyti tokias varles ir daugiau apie jas sužinoti galite atvykę į edukaciją Lietuvos zoologijos sode. Edukacinės programos metu susitiksime su varlyte Kvaksyte, rupūže aga, stebėsime uodeguotuosius tritonus. Susipažinsime su varliagyvių įvairove, skirtumais bei ypatumais gamtoje ir zoologijos sode. Kodėl varliagyviai veisiasi tik vandenyje, kuo jie minta ir kaip medžioja, kuo ypatinga jų oda. Sužinosime, kodėl varliagyvius reikia saugoti ir kodėl jie nyksta gamtoje. O kad geriau pažintumėte didžiaakes varlytes, Kvaksytė jums padės atlikti smagias užduotėles.

 

Plėšrieji paukščiai. Apuoko karalystė.

Trukmė 45 min.
Skirta 4 -7 kl. mokiniams

Edukacijos metu susipažinsite su plėšriųjų paukščių biologiniais ypatumais. Sužinosite kiek Lietuvoje gyvena pelėdinių paukščių rūšių. Pakviesime į virtualią ekskursiją ir supažindinsime su Lietuvos zoologijos sodo plėšriaisiais paukščiais. Papasakosime apie paslaptingą prieblandos ir nakties paukštį – didįjį apuoką. Šį paukštį sutikti gamtoje – didžiulis iššūkis. Greičiau pasiseks pamatyti ir išgirsti vaizdo reportažuose ar nuotraukose. Edukacijos metu sužinosite šio paukščio ypatumus: mitybą, gyvenimo būdą, kaip apuokai mato, kaip girdi, kur peri jauniklius bei, kaip kiekvienas galėtume prisidėti, išsaugojant šią labai retą rūšį. Atliksime užduotį, kartu stebėsime ir tyrinėsime bei sužinosime – kas šį kart tapo apuoko naktipiečiais. Lietuvoje tėra 10 – 20 perinčių didžiųjų apuokų porų, o šių paukščių gyvenimui ir išlikimui turi įtakos netinkama žmogaus veikla.