Tai alternatyva apsilankymui zoologijos sode – jeigu negalite atvykti pas mus, mielai aplankysime jus.

Edukacinių programų kaina Kauno mieste 4 Eur asmeniui (Vedamos ne mažesnėms nei 10 asmenų grupėms).

Edukacinių programų kaina ne Kauno mieste nuo 4 iki 7 Eur/asmeniui.


Užsakomos iš anksto:

Violeta Lazarevičienė Vyresnioji edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11852
 
Raimonda Karalienė Edukacinių programų koordinatorė
+370 682 11862
 
Egidijus PraspaliauskasEdukacinių programų koordinatorius
+370 68613438
 

Siūlomos Programos

 

Vabzdžių karalystė zoologijos sode

Trukmė 45 min.
Programa adaptuojama įvairioms tikslinėms amžiaus grupėms.

Edukacijoje "Vabzdžių karalystė zoologijos sode" supažindinsime su biologine vabzdžių įvairove, jų reikšme įvairiuose kultūrose, svarbą gamtoje ir mitybos grandinėje. Sužinosite vabzdžių vystymosi ypatumus. Išgirsite apie įdomius reiškinius gausiame vabzdžių pasaulyje. Atliksite užduotį "Ar visi jie vabzdžiai?". Labai iš arti stebėsite Madagaskaro tarakoną "Zazu", gyvalazdę "Žirnę", išgirsite įdomias istorijas, patirsite neišdildomus įspūdžius. Edukacijos metu sužinosite apie vabzdžius iš tokių žemynų kaip: P. Amerika, Afrika, Eurazija. Išgirsite kokia žmonių veikla jiems labai pavojinga. Išsiaiškinsime kas padėtų tausoti jų natūralią aplinką. Pristatysime labai ypatingą, retą Lietuvoje gyvenantį vabalą niūriaspalvį auksavabalį.

 

Ropliai. Ar gyvena Lietuvoje vėžlys

Trukmė 45 min.
Programa adaptuojama įvairioms tikslinėms amžiaus grupėms.

Edukacinės programos metu susipažinsite su pasaulio ir Lietuvos šaltakraujais gyvūnais - ropliais, lietuvių tautosakoje, namų sergėtojais, laikytais žalčiais. Užsiėmimą pradėsime klausimu - ar gyvena Lietuvoje vėžlys? Atsakę į klausimą išsiaiškinsime kokios gyvūnų grupės priklauso ropliams. Susipažinsime su šiais gyvūnais iš arčiau, sužinosime apie jų biologiją. Atliksime užduotį ir įminsime paslaptį, kas slepiasi „Juodajame maiše“? Edukacijos pabaigoje išmoksime, kaip reikia elgtis su ropliais sutikus juos gamtoje. O jeigu laikote roplį namuose, sužinosite, kaip tinkamai juo pasirūpinti: saugiai paimti, prižiūrėti, bei suskaičiuoti vėžliui metus. Atlikę užduotį sužinosite, kaip galite prisidėti prie nykstančių roplių rūšių išsaugojimo.

 

Graužikai ir jų atstovės gudruolės žiurkės

Trukmė 45 min.
Programa adaptuojama įvairioms tikslinėms amžiaus grupėms.

Edukacinės programos apie graužikus metu, laukia pažintis su gausiausiu žinduolių būriu, jų įvairove, gyvenimo būdu ir jų vaidmeniu mus supančioje aplinkoje. Edukacijos metu aptarsime geriausias graužikų savybės, jų išskirtinumą, ryšį su kitų šalių kultūromis. Diskutuosime, bei dalindamiesi įgytomis žiniomis ir patirtimi, analizuosime, įvairiose kultūrose vyraujančius stereotipus apie graužikus, išsiaiškinsime, kodėl jie dažnai laikomi kaip naminiai augintiniai. Nors graužikai dažnai įvardinami kaip kenkėjai, bet jie vaidina labai svarbų vaidmenį biomedicinoje atliekant genetinius ir onkologinius tyrimus. Jie labai svarbi mitybos grandinės dalis, kuri padeda išlikti daugybės rūšių gyvūnams. Stebėdami, edukacijoje dalyvaujančius graužikų atstovus, išsiaiškinsime, kaip teisingai elgtis juos laikant namuose.

 

Kas padėjo kiaušinį?

Trukmė 45 min.
Programa adaptuojama įvairioms tikslinėms amžiaus grupėms

Šį kartą Lietuvos zoologijos sodas sulaukė netikėtos paslapties. Ar žinai iš kur atsiranda kiaušiniai? Kokio gyvūno padėti kiaušiniai yra patys didžiausi? Ar teko girdėti apie echidnas? Nori sužinoti atsakymus, net tik į šiuos klausimus, bet ir papildyti žinių bagažą apie gyvosios gamtos pasaulį? Susisiek su mumis, Velykinis kiškis mielai apsilankys pas Jus.

 

Mama, nupirk man liūtą !

Trukmė 45 min.
Skirta 2-6 klasių mokiniams

“Mama, nupirk man liūtą” tai viena iš naujausių Lietuvos zoologijos edukacijų. Nenusprendi ką nori auginti, kačiuką ar šuniuką? O kartais pasvajoji, jog namuose norėtum turėti visą Zoologijos sodą? Galvoji, jog žiurkėnas yra mažas ir juo reikia mažai rūpintis? Į visus šiuos klausimus ieškai atsakymų, bet dar jų neradai? Pasikviesk Lietuvos zoologijos sodo edukologus ir jie mielai jums papasakos apie augintinius ir kaip jais rūpintis.