Lietuvos zoologijos sode edukaciniai užsiėmimai vyksta zoomokyklėlėje. Čia atsiveria galimybė pažinti gyvūnijos karalystę, suprasti jos dėsnius, džiaugtis gamtos stebuklais bei išmokti saugoti ir puoselėti mūsų visų aplinką. Klausytojams siūlome parengtas edukacines programas: apie sparnuočių pasaulį, voragyvius ir vabzdžius, roplių paslaptys, apie retus ir nykstančius gyvūnus. 

Mūsų misija – supažindinti visuomenę su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, su nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais, skatinti sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą, ugdyti emocinius ryšius su gyvūnais.

Gamtamokslinis švietimas zoologijos sode, savo tikslais stengiasi įkvėpti ir skatinti visuomenę, kad jiems rūpėtų dalyvauti darnios aplinkos kūrime ir įsitraukti į biologinės įvairovės išsaugojimo iniciatyvas. O vaikystė geriausias laikas išmokti svarbiausias gyvenimo pamokas, taigi zoologijos sode reikėjo edukacinei veiklai skirtos patalpos ir  2002 metais buvo įkurta zoomokyklėlė. Duris edukacinei veiklai ji atvėrė tų pačių metų spalio 4 d. minint Pasaulinę gyvūnijos dieną. 

Tame pastate kur dabar yra zoomokyklėlė apie šeštą dešimtmetį zoologijos sode buvo kavinė. Vėliau pastatas rekonstruotas ir čia įkurdinti ropliai, tropiniai paukščiai ir žuvytės. O šalia buvo salė, kurioje vasarą demonstruodavo filmus apie gamtosaugą ir pasaulio gyvūniją. Vėliau ši salė buvo apleista ir nenaudojama. Dėka Lietuvos gyvūnų globos draugijos iniciatyvos vadovaujant pirmininkui Benui Noreikiui ir finansuojant Anglijos gyvūnų globos organizacijai Naturewatch Foundation vadovaujamos p. John Ruane, apleistos salės vietoje prasidėjo edukacinė veikla, kuri vykdoma ir šiandien.

Daugiau skaitykite apie: