Paskelbta: 21 liepos, 2022

Ar Lietuvos zoologijos sodas dar atvers duris?

Netekti tarptautinės narystės vienoje didžiausių zoologijos sodų ir akvariumų asociacijų pasaulyje? Prarasti žmonių pasitikėjimą dėl korupcijos skandalų? Stoti į akistatą su dviejų metų  renovacija ir laikinu uždarymu? Taip, Lietuvos zoologijos sodas tai patyrė, bet šiandien nesižvalgo atgal ir juda tik pirmyn. Praradus EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų) pilnateisio nario statusą 2013 metais, siekiame susigrąžinti jį su kaupu. Esame po EAZA padidinamuoju stiklu, bet tai padeda tobulėti, viršyti visų lūkesčius ir tapti didžiausiu gamtamoksliu centru Kauno širdyje.

Šių metų liepos 18-20 dienomis Lietuvos zoologijos sode lankėsi EAZA paskirtas mentorius — Tom de Jongh iš Burgers zoologijos sodo, esančio Olandijoje. Mentorius vertino vykstantį renovacijos projektą, gyvūnų kolekcijos planą, negailėjo gerosios patirties patarimų bei įžvalgų kelyje į Lietuvos zoologijos sodo atsinaujinimą. Pagrindiniai klausimai, kurie kėlė didžiausius nuogąstavimus, buvo ne tik aptarti, bet ir įvertinti. Mentorius ypač teigiamai atsiliepė apie renovacijos eigą, gyvūnų laikymo sąlygų gerinimą ir atitikimą aukštus EAZA standartus, betarpišką bendradarbiavimą su Aplinkos ministerija, profesionaliai bei atsidavusiai dirbantį personalą. Vis dar turime kur pasitempti, bet kaip patikino pats Tom de Jongh, tikrai sugrįšime į pilnateisio EAZA nario statusą, kurio suteikiamos privilegijos Lietuvos zoologijos sodą afišuos kaip modernų zoologijos sodą.

Praėjus beveik metams nuo laikino Lietuvos zoologijos sodo uždarymo teigiami pokyčiai jau daugiau nei matomi. Kuriama palankesnė aplinka gyvūnams, aukšti specialistų standartai, naujų technologijų taikymas tvarkant Lietuvos zoologijos sodą iš pagrindų, anot mentoriaus, parodo, jog vykstantis progresas veda mus tiesiausiu keliu į tikslą — tapti EAZA pilnateisiais nariais ir aukščiausio lygio gamtamokslio švietimo centru. Lietuvos zoologijos sodas duris atvers jau 2023 metų vasarą, pasižymėkite šią datą kalendoriuje, nes jos verta laukti! Sekite naujienas!