Paskelbta: 18 rugsėjo, 2019

Džiugi permaina Lietuvos zoologijos sode

Šį pirmadienį Lietuvos zoologijos sode atidaryta nauja ekspozicija. Iš pat ankstaus ryto kupranugariai sulaukė netikėtų kaimynų – kupranugarinių šeimos atstovės lamos perkeltos į atnaujintą, erdvų aptvarą. Šalia voljero praeiviams įrengtas suolelis po stogu – patogi vieta stebėti žaismingų kanopinių bendravimą.

Pietų Amerikos gyventojai lamas prisijaukino dar 2000–2500 metais prieš mūsų erą. Iš laukinių guanakų kildinamos lamos, dėl savo ištvermingumo ir gebėjimo ilgai išbūti be vandens, pasitelkiamos nešulių gabenimui ir yra ypač vertinamos kalnuotose vietovėse.

Nors tai socialūs, sumanūs ir smalsūs gyvūnai, jiems netrūksta užsispyrimo. Anksčiau, neturint svarstyklių ir norint pamatuoti nešulio svorį, pastarąjį uždėdavo lamai ant nugaros. Jeigu svoris priartėdavo prie 50 kg, gyvūnas atsiguldavo ir iš savo vietos nekrustelėdavo, kol nešulys nebūdavo nuimtas.

Erdviame voljere įsikūrė net 6 lamos. Patinas, vardu Pilipas, ir 5 patelės: Pupa, Balutė, Kola, Aisė ir Sofi. Kaip Lietuvos zoologijos sodo lamos gavo savo vardus? Ką mėgsta skanauti? Kas vadovauja šeimai? Atsakymus į šiuos klausimus ir kitus įdomius pasakojimus kviečiame išgirsti lamų pristatyme kiekvieną ketvirtadienį 13 val. 30 min.