Paskelbta: 14 gruodžio, 2017

Kalėdų dvasia Lietuvos zoologijos sode

Artėjant gražiausioms metų šventėms, puošiasi ne tik Kauno miestas ir jo gyventojų namai, bet ir vieta, kur galima rasti pačių egzotiškiausių gyvūnų – Lietuvos zoologijos sodas. Šiais metais lankytojai zoologijos sode galės grožėtis natūraliomis, pačių zoologijos sodo darbuotojų ir dekoratorių iš „Decofest“ gamintomis dekoracijomis.

Nors vyrauja įsitikinimas, kad zoologijos sode žiemą nėra ką veikti, tačiau kiekvienas gyvūnų mylėtojas, atvykęs į šią vietą šaltuoju metų laiku, galėtų tai paneigti. Jeigu vasarą arktinius vilkus, snieginius leopardus, korsakus ar tigrą matėte tingiai gulinčius, tai žiema – puikus laikas pamatyti jų naujus ir gražius kailiukus bei stebėti juos laiką leidžiant aktyviai. Šiems gyvūnams šaltukas visais nebaisus ir net šiek tiek malonus, mat gamtoje jie gyvena būtent šaltose vietovėse. Žinoma, visus lankytojus šiltai priims ir terariumo gyventojai, kurie mėgaujasi malonia +20 laipsnių temperatūra, todėl paspaudus šaltukui ar pradėjus snigti – lankytojai mielai laiką gali leisti terariume, akvariume arba tropinių paukščių paviljone.

O jei žiemą norisi ne tik pasivaikščioti po sodą, bet ir sužinoti įdomios informacijos apie gyvūnus, kiekvieną dieną zoologijos sode vyksta gyvūnų pristatymai, kurių metu gyvūnų prižiūrėtojai papasakoja apie gyvūnus, jų elgseną ir atsako į visus lankytojų klausimus.

Tiesa, kai kurių gyvūnų lankytojai žiemą tikrai nepamatys. Tapyrai, begemotai, kengūros, pelikanai, kiti vandens paukščiai, zebrai žiemą leidžia šildomose patalpose, mat jiems per šalta. Taip pat ir žirafos, tačiau jas lankytojai gali išvysti vidinėse patalpose kiekvieną dieną 14.00–15.00 val.

Sakoma, kad jei nori pažinti gyvūną, turi jį stebėti nuolat, todėl tikri gyvūnų mylėtojai zoologijos sodą aplanko visais metų laikais. Žiemą galima ne tik pasidžiaugti gyvūnais, bet ir pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusį zoologijos sodą ir pasigrožėti dekoracijomis.