Paskelbta: 26 kovo, 2018

Kiaušinių įvairovė Lietuvos zoologijos sode

Per šv. Velykas laužome galvas, kaip margučius nudažyti įdomiau, gražiau, kaip padaryti, kad jie atrodytų neįprastai… Tačiau kai kuriems to daryti visiškai nereikia! Jau žinome, koks margas ir gražus gali būti putpelės kiaušinis, tačiau ar kada matėte žalsvą klykuolės kiaušinį? Lietuvos zoologijos sode nuo šios savaitės iki Atvelykio pabaigos lankytojai gali pamatyti įvairių kiaušinių.

Nors kiaušiniai dažniausiai asocijuojasi su paukščiais, tačiau juos deda ir kiti gyvūnai, pavyzdžiui, didieji žiogai. Tiesa, jei paukščių kiaušinius Velykoms galime marginti, tai žiogų kiaušinius paversti margučiais sunkiai pavyks. Taip pat įdomūs ir mums neįprasti yra roplių kiaušiniai. Edukaciniame stende, kurį lankytojai ras tropinių paukščių paviljone, galima pamatyti išskilusius žiurkinio žalčio kiaušinius.

Taip pat stende galėsite pamatyti ne tik kiaušinius, bet ir kokonus. Kokonas – daugelio bestuburių apsauginis apvalkalas apie jų lėliukes (pvz., vabzdžių), kiaušinius (pvz.: vorų, moliuskų, sliekų), saugojantis jų kiaušinius nuo pažeidimo ir išdžiūvimo, kartais turintis medžiagų, reikalingų lervoms misti ir augti. Stende dar galėsite išvysti Kongo auksavabalio ir maldininko kokonus.

Edukacinis stendas su įvairiais kiaušiniais bei kokonais tropinių paukščių paviljone bus iki balandžio 9 dienos. Jo idėją Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai parsivežė iš komandiruotės, kuri vyko Norvegijos Kristiansands zoologijos sode. Šis edukacinis stovas pagamintas iš 2% lėšų, kurias skyrė zoologijos sodui neabejingi žmonės.

Lietuvos zoologijos sodas dirbs tiek pirmąją, tiek antrąją Velykų dieną.