Paskelbta: 28 vasario, 2017

Komandinis darbas ir komunikacija pristatant gyvūnus

Lietuvos zoologijos sode vasario 22-24 dienomis buvo organizuojamas praktinis seminaras gyvūnų prižiūrėtojams „Komandinis darbas ir komunikacija pristatant gyvūnus“. Seminarą organizavo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus edukologė Violeta Lazarevičienė. Šiuo metu sodas yra siekia tapti  EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos) nariu. Siekdami įgyvendinti EAZA švietimo strategiją bei Lietuvos zoologijos sodo gamtamokslinio švietimo strategiją, jau antri metai organizuojame seminarus gyvūnų prižiūrėtojams. Seminaro tikslas – tobulinti zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojų komandinio darbo įgūdžius, įgyjant naujų kompetencijų, užtikrinančiu profesionalų gyvūnų pristatymą lankytojams.

Seminaro metu mokėmės ir keitėmės patirtimi. Pasirengėme seminarui atlikdami interaktyvias užduotis. Užduočių metu bendravome ir bendradarbiavome, naudodami verbalinę ir neverbalinę kalbą. Diskutavome ir analizavome, ką darome ne taip pristatydami gyvūnus, kodėl ne visada sekasi komunikuoti su lankytojais. Taip mokėmės lanksčiai ir kūrybiškai taisyti savo klaidas. Seminaro dalyviai dirbo grupėse tobulino komandinio darbo įgūdžius. Sužinojo pagrindinius darbo komandoje principus. Seminaro metu įgytas žinias ir įgūdžius bei turimą patirtį, panaudojo atlikdami namų darbus. Dalyvavo visų biologinių skyrių darbuotojai, komandose jie buvo iš skirtingų skyrių. Kad galėtų atlikti užduotis, reikėjo pasidomėti kitų skyrių darbo specifika, bei gyvūnų biologija ir pristatyti kolegų prižiūrimą gyvūnų rūšį. Komandoms užduotį padėjo atlikti gera nuotaika, o įtraukiančių mokymų rezultatai visus džiugino.

Svarbi ne tik individuali kiekvieno zoologijos sodo darbuotojo iniciatyva tobulinti profesinę kompetenciją, bet pristatant gyvūnus lankytojams iškyla poreikis lavinti darbo grupėje gebėjimus. Ko šiame seminare ir siekėme.