Paskelbta: 20 balandžio, 2020

Kvietimas žiniasklaidos atstovams – zoologijos sodo renovacijos planai ir virtualus sezono atidarymas

Lietuvoje įvestas karantinas vienaip ar kitaip pakeitė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Lietuvos zoologijos sodas dėl koronaviruso grėsmės nuo kovo 13 d. iki pavojaus atšaukimo yra uždarytas ir lankytojai nebeįleidžiami į teritoriją. Tačiau zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai ir toliau eina į darbą bei laikydamiesi visų saugumo priemonių, rūpinasi mūsų visų mylimais gyvūnais.

Tradiciškai balandžio gale Lietuvos zoologijos sodas kartu su gausiu lankytojų būriu švenčia zoologijos sodo sezono atidarymą. Dėl susiklosčiusios situacijos, pirmą kartą Lietuvos zoologijos sodo istorijoje 82-ąjį sezono atidarymą keliame į virtualią erdvę. Balandžio 23 d., ketvirtadienį 14.00 val. kviečiame žiniasklaidos atstovus į Lietuvos zoologijos sodą išgirsti, kokie istoriniai pokyčiai per ateinančius metus laukia Kauno lankomiausios vietos ir apie balandžio 24 d. vyksiantį 82-ąjį virtualų Lietuvos zoologijos sodo sezono atidarymą.

Preliminari programa (2020-04-23):

  • 13.45 – 14.00 val. – laukiama atvykstant žiniasklaidos ir svečių.
  • 14.00 – 14.10 val. – Lietuvos zoologijos sodo reklamos vadybininkė Austėja Rimdžiūtė papasakos, kas gyvūnų mylėtojų laukia tiesioginių transliacijų metu per 82-ąjį virtualų zoologijos sodo sezono atidarymą balandžio 24 d.
  • 14.10 – 14.20 val. – Lietuvos zoologijos sodo laikinai direktoriaus pareigas einantis Benas Arūnas Noreikis papasakos, kaip įstaiga gyvuoja per karantiną ir apie ateinančių metų įstaigos planus, pristatys, kokie pokyčiai laukia turimos gyvūnų kolekcijos.
  • 14.20 – 14.30 val. – Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pristatys Lietuvos zoologijos sodo renovacijos planus.
  • 14.30 – 14.40 val. – Centrinės projektų valdymo agentūros Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertė Ilona Budvytienė pristatys apie naujas privačias investicijas.
  • 14.40 – 14.50 val. – galimybė apžiūrėti naujai statomą veterinarijos gydyklos ir karantino pastatą bei individualiai pasikalbinti pašnekovus.
  • 14.50 – 15.00 val. – parodomasis gyvūno pristatymas.

Spaudos konferencija bus organizuojama lauke, esant krituliams atviroje lauko palapinėje. Dėl susiklosčiusios situacijos ir laikantis visų saugumo rekomendacijų, spaudos konferencijoje galės dalyvauti ne daugiau nei 10 žiniasklaidos atstovų. Jei planuojate dalyvauti, prašau iki trečiadienio 12.00 val. registruotis el.paštu lina.gedimine@zoosodas.lt

Labai kviečiame spaudos konferencijos dalyvių laikytis šių rekomendacijų:

  • Kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).
  • Asmens higienos (išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nedalyvauti spaudos konferencijoje, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir pan.).
  • Rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones)).
  • Visiems spaudos konferencijos dalyviams privaloma dėvėti apsaugines kaukes, jei yra galimybė apsauginius skydelius, vienkartines pirštines.

Kontaktai informacijai:
Lina Gediminė
Lietuvos zoologijos sodo
Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja
El. p. lina.gedimine@zoosodas.lt
Tel. Nr. +370 686 25444

_x000D_