Paskelbta: 2 liepos, 2017

Lietingoje Afrikoje zoologijos sodas atšventė 79-ąjį gimtadienį

Liepos 2 d., lietingą ir šlapią sekmadienį, Lietuvos zoologijos sodas atšventė 79-ąjį gimtadienį. Nors šventės tema buvo Afrika, tačiau afrikietiško karščio pavyko išvengti, bet teko susipažinti su Afrikos liūčių sezonu.

„Nors ir lietinga diena, tačiau labai smagu, kad šeimos renkasi turiningą ir aktyvų laisvalaikį gamtoje, tarp egzotiškų zoologijos sodo gyvūnų net apniukusią dieną. Visi pasiruošę – lietpalčiai, skėčiai, guminiai batai ir, žinoma, šypsenos.“ – apie gimtadienio dalyvius kalbėjo Lietuvos zoologijos sodo komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Andriuškaitė.

Gimtadienis nebūtų gimtadienis, jei jame nebūtų torto. Didžiulį tortą visiems zoologijos sodo lankytojams padovanojo UAB „Seduja“, o šventės svečius linksmino „Lietuvos talentuose“ išgarsėjusios meninės gimnastikos atlikėjos „Diamonds Show“.

Sekmadienį paskyrę gamtos pažinimui zoologijos sode, lankytojai susipažino ne tik su Afrikos gyvūnais, bet ir su šio žemyno kultūra. Be įdomiosios edukacijos apie Afrikos gyvūnus, pačių gyvūnų pristatymų, buvo galima išmokti groti Afrikos būgnais kartu su „Afrikos būgnų šou Tam Tam LT“, susipažinti su afrikietiškais ir mums kiek neįprastais augalais bei išbandyti kinetinį smėlį – šia edukacija pasirūpino VDU Kauno botanikos sodas. Taip pat mažųjų laukė net trys „Stalo teatro“ sekamos afrikietiškos pasakos ir patys tikriausi Afrikos skanėstai.

Tikriausiai visi žino, kad be molio namų karštasis Afrikos žemynas niekaip neįsivaizduojamas, todėl visi smalsieji lankytojai, kartu su tėveliais, galėjo išbandyti kūrybines keramikos dirbtuvėles „Kūrybinėje šeimos studijoje“. Gimtadienio metu, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas siūlė palyginti savo bėgimo greitį su Afrikos gyvūnais. „Robotikos akademija“, kuri paruošė specialią edukaciją visiems smalsiems ir techniką mėgstantiems vaikams. Taip pat šventėje buvo galima pamatyti rankų darbo afrikietiškus aksesuarus, pasidaryti laikiną tatuiruotę ir tapti egzotiškiausiu gyvūnų dėka veidukų paišymo.