Paskelbta: 5 gruodžio, 2019

Lietuvos zoologijos sode – svečiai iš šiaurės!

Kalėdiniu laikotarpiu Lietuvos zoologijos sodo kolekcija pasipildys net 20 naujų gyvūnų, atvykusių iš šiaurės! Lankytojai turės išskirtinę galimybę susipažinti su: baltuoju lokiu, orka, avijaučiu ir kitais gyvūnais, kurie Arktį – amžino įšalo žemę, vadina savo namais. Tiesa, tai bus tik kalėdinės dekoracijos. Dvi dešimtys realaus dydžio gyvūnų siluetų, su kuriais lankytojai galės pasilyginti ūgiu ar nusifotografuoti, apsigyvens zoologijos sode jau gruodžio pradžioje.

Dekoracijos ne tik puoš zoologijos sodo teritoriją, bet ir edukuos atvykusius lankytojus. Priėję prie gyvūno silueto ir išmaniuoju telefonu nuskaitę ant jo esantį QR kodą, lankytojai bus nukreipti į zoologijos sodo interneto svetainę, kurioje ras informaciją apie šį gyvūną, jo statusą gamtoje bei linksmą palinkėjimą. Pavyzdžiui, baltieji lokiai, kurie yra vieni iš labiausiai klimato kaitos paveikų gyvūnų, linki jums, kad žiemą netrūktų ledo. Sukurti šias dekoracijas įkvėpė siekis edukuoti žmones apie šiaurėje vykstančius procesus. Arkties vidutinė oro temperatūra šyla greičiau nei bet kokio kito regiono žemėje, o šiaurinį polių sukaustęs ledas, kasmet padengia vis mažesnes teritorijas ir dėl to daugumai Arktyje gyvenančių gyvūnų, kuriems ledas yra būtina sąlyga išlikti, tampa retais ir nykstančiais.

Gruodžio 8 d. nuo 13 val. Lietuvos zoologijos sode vyks kalėdinis renginys „Sutikime svečius iš šiaurės“, kuriame galėsite artimiau susipažinti  su šiaurėje gyvenančiais gyvūnais, dalyvaudami edukacinėje programoje – „Ekspedicija į šiaurę“ (vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija paspaudus čia ). Lankytojams sušalti neleis karšti gėrimai bei gardūs kalėdiniai sausainiai. Ne tik renginio dieną, bet ir visą gruodžio mėnesį zoologijos sode besilankantys mažieji gyvūnų mylėtojai dovanų gaus edukacinę interaktyvią knygelę „Mylimukai. Lietuvos zoologijos sodo gyventojai“. Daugiau informacijos apie renginį rasite Lietuvos zoologijos sodo Facebook paskyroje ir interneto svetainėje. Šventiniu laikotarpiu Lietuvos zoologijos sodas dirbs įprastu laiku: 9:00–17:00 (kasos iki 16 val.), tad svečiai iš šiaurės laukia jūsų atvykstant!