Paskelbta: 11 spalio, 2017

Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai sėmėsi patirties Norvegijoje

Rugsėjo 12–15 dienomis, Lietuvos zoologijos sodas dalyvavo gerosios praktikos mainuose kartu su Kristiansands zoologijos sodu, Norvegijoje. Kadangi Kristiansands zoologijos sodas priklauso EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija), o Lietuvos zoologijos sodas yra kandidatas, tačiau siekia tapti šios asociacijos nariu, dalyvaujant praktikos mainuose buvo svarbu pasisemti gerosios patirties ir idėjų, kurias būtų galima pritaikyti ir zoologijos sode Lietuvoje.

Veterinarijos, gyvūnų priežiūros, pašarų ir komunikacijos bei edukacijos specialistai Norvegijos zoologijos sode turėjo galimybę pamatyti ne tik išorines, bet ir vidines, lankytojams neprieinamas patalpas, kasdieninį sodo gyvenimą bei sužinoti, kaip sprendžiamos iškylančios problemos. Kadangi Lietuvos zoologijos sodas ruošiasi rekonstrukcijai, todėl viena iš mainų prioritetinių veiklų buvo pamatyti EAZA standartus atitinkančius gyvūnų voljerus, ekspozicijas ir atkreipti į tai dėmesį, rengiant projektus. Kristiansands zoologijos sodo darbuotojai noriai dalinosi patirtimi, dirbant ne tik su gyvūnais, bet ir su lankytojais – renginių organizavimu, edukacijų vedimu, gyvūnų pristatymu.

Kadangi viena iš pagrindinių zoologijos sodų misijų yra išsaugoti nykstančias rūšis, gerosios praktikos mainuose Lietuvos zoologijos sodas dalinosi svarbia savo patirtimi veisiant ir paleidžiant nykstančius gyvūnus (lūšis, didžiuosius apuokus, balinius vėžlius) į gamtą. Nors Norvegijos zoologijos sodas tokios veiklos kol kas nevykdo, kitais metais planuoja veisti ir į gamtą paleisti nykstančias varles, todėl Lietuvos zoologijos sodo darbuotojų patirtis ir žinios jiems buvo ypač vertingos.

Tiek Kristiansands zoologijos sodas, tiek Lietuvos zoologijos sodas atrado bendrų interesų ir sričių, kurių patirtimis gali keistis, planuojama, kad bendradarbiavimas tarp sodų bus tęsiamas. Vykdyta veikla įgyvendinta EEE finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.