Paskelbta: 7 gruodžio, 2020

Lietuvos zoologijos sodo straipsnis žurnale Kaunui „Į“

Dar pavasarį Kauno fotogalerijos kūrybinė komanda pakvietė Lietuvos zoologijos sodą bendradarbiauti ir pateikti idėją jų projektui kuriant žurnalą Kaunui „Į“ apie mūsų miesto gamtą. Projekto kūrybiniam procesui vykti nesutrukdė net pirmojo karantino laikotarpis.

Tarp straipsnių žurnale Kaunui „Į“ galima rasti ir Lietuvos zoologijos sodo edukologės Violetos Lazarevičienės parašytą straipsnį „Užkoduota senolių ąžuolių paslaptis“ apie paslaptingus vabalus, niūraspalvius auksavabalius, kuriuos išsaugoję išsaugosime ir begale kitų gyvūnų ir augalų rūšių.

 „Ilgai apie idėją galvoti neteko, visi kolegos vieningai pritarė rašyti straipsnį „Užkoduota senolių ąžuolų paslaptis“ apie Europoje ir Lietuvoje retą, saugomą vabalų rūšį – niūriaspalvį auksavabalį (Osmoderma barnabita). Lietuvos zoologijos sodas kartu su Lietuvos gamtos fondu ir kitais partneriais vykdo šiai rūšiai išsaugoti skirtą projektą – LIFE OSMODERMA (LIFE16 ANT/LT/000701) „Ekologinio tinklo nuo brandžių medžių priklausomiems organizmams sukūrimas“. Mūsų dėmesys senoliams medžiams sukurs palankias gyvenimo sąlygas niūriaspalviui auksavabaliui ir kitiems nuo brandžių medžių priklausantiems organizmams. Taigi, išsaugojus vieną – išsaugosime šimtus kitų rūšių. Tokia žinia norėjome informuoti visuomenę apie čia pat mieste vykstančius, labai svarbius, bet ne visada mūsų pastebimus ir saugomus gamtos reiškinius“, – teigia straipsnio autorė, Lietuvos zoologijos sodo edukologė Violeta Lazarevičienė.

Kūrybiniame procese renkant informaciją straipsniui į pagalbos ranką ištiesė Lietuvos Gamtos fondo (LGF) specialistai bei Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai: Kristina Guzaitienė, Jonas Šimkus, Jurgita Balžekaitė ir Austėja Rimdžiūtė.

Lietuvos zoologijos sodo vardu dėkojame Kauno fotogalerijos komandai už turiningą ir smagų laiką projekto eigoje, už konsultacijas, konstruktyvų bendradarbiavimą. Projekto dalyviams dėkojame už Lietuvos zoologijos sodo populiarinimą organizuojant gyvūnų fotosesijas ir ekspedicijas tyrinėjant Girstupio upelio krantus, kuris teka per Lietuvos zoologijos sodo teritoriją.