Paskelbta: 6 lapkričio, 2016

„Moliūgiadienio“ metu – 300 moliūgų žvėreliams

Lapkričio 5 dieną, Lietuvos zoologijos sode vyko „Moliūgiadienis“. Jo metu visi lankytojai atnešę didelį moliūgą į sodą galėjo įeiti 20 % pigiau. Kauniečiai ir miesto svečiai nepabūgę šeštadieninio blogo oro noriai rinkosi į zoologijos sodą ir dalyvavo įvairiose veiklose.

 

Akyliausi lankytojai dalyvavo moliūgų medžioklėje, ieškodami teritorijoje pasislėpusių moliūgų ir už tai gavo prizus. Taip pat mažųjų smalsuolių vidurdienį laukė šešėlių teatro „Mėlyniukas“ spektaklis „Vilkas ir septyni ožiukai“, o drąsiausi galėjo paklausyti šikšnošparniškos edukacijos. Be viso to, renginio metu buvo pjaustomi moliūgai, o tai padėjo daryti moterų krepšinio klubo „Kibirkštis“ krepšininkės. Taip pat zoologijos sode buvo įrengta fotosiena iš moliūgų, prie kurios bus galima nusifotografuoti dar kurį laiką ir po renginio.

 

Skaičiuojama, kad „Moliūgiadienio“ metu buvo surinkta apie 300 moliūgų zoologijos sodo gyventojams. Moliūgus nešė tiek paprasti lankytojai, tiek mokyklos ir įstaigos. Net 118 vienetų moliūgų zoologijos sodui padovanojo Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centras „Aqua“, o Kauno VDU botanikos sodas atvežę įvairiausių rūšių moliūgų, kurių svoris siekė apie 400 kg, o sunkiausias – net 70 kg.

 

Zoologijos sodo gyventojams moliūgas – ne tik maistas, bet ir žaislas. Gyvūnų prižiūrėtojai juos išpjausto ir prideda įvairių skanėstų – vieniems tai mėsa, kitiems – žuvis, o tretiems – gilės. Tad moliūgas – ne tik maistas, bet ir užimtumo dalis, o tai labai svarbu gyvūnams, gyvenantiems zoologijos sode, nes jie turi pasukti galvą, kaip pasiekti skanėstus ir tai praturtina jų kasdienybę, skatina domėtis aplinka. Moliūgai yra beveik visų kanopinių, kai kurių paukščių ir beždžionių raciono dalis.

_x000D_
_x000D_