Paskelbta: 1 spalio, 2019

Netikėtas palikimas Lietuvos zoologijos sodui

Balandžio mėnesį Lietuvos zoologijos sodą pasiekė netikėta žinia, iš Kėdainių rajono notarės buvo gautas pranešimas, kad zoologijos sodas paveldėjo beveik 30 tūkstančių eurų. Tai pirmas toks atvejis Lietuvoje, kuomet asmuo palikimą skiria gyvūnams ir pirmas kartas Lietuvos zoologijos sodui, kuomet privatus asmuo paaukoja tokią didelę sumą gyvūnams. „Mums tai staigmena ir geros žinios“, – džiaugėsi Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Kaip vėliau paaiškėjo, palikimą Lietuvos zoologijos sodui skyrusi moteris buvo 1939 m. Kauno mieste gimusi, vėliau gydytoja-terapeute dirbti į Kėdainius išvykusi Ernesta Nijolė Šileikienė. Velionės giminaičiai pasakoja, kad moteris labai mylėjo gyvūnus. Kol turėjo sveikatos augino didelius šunis, vėliau globojo kates, tačiau jos mėgstamiausi gyvūnai – paukščiai. Velionės giminaitė Janina su šypsena veide atsimena Ernestą tempiančią du sunkius maišus pilnus kiaulių odelių šarkoms lesinti. Lietuvos zoologijos sodo paukščių skyriaus darbuotojai lyg ir prisimena dažnai paukščius lankiusią ir savo palikimą jiems žadėjusią palikti Ernestą. Tačiau nei jie, nei testatorės giminaičiai netikėjo, kad šios kalbos gali virsti realybe.

Planuojama, kad būtent paukščių gyvenimo sąlygų gerinimui ir bus skirtas visas Ernestos Nijolės Šileikienės palikimas. Kokie konkretūs darbai bus atliekami dar bus svarstoma.