Paskelbta: 22 gruodžio, 2023

Paukščių lauko voljerai laikinai neprieinami lankytojams

Paukščių lauko voljerai laikinai neprieinami lankytojams

Pranešame, jog nuo šiandien (2023-12-22) apatinėje Lietuvos zoologijos sodo dalyje esantys ekspoziciniai paukščių lauko voljerai laikinai neprieinami lankytojams, dėl šalia esančio Girstupio upelio tęstinių valymo iš anksto suplanuotų projekto darbų.

Šie švarinimosi darbai yra reikalingi atviros upelio dalies sutvarkymui, potvynių prevencijai, šlaitų sutvirtinimui bei pritaikant priėjimą lankytojams. Atviras, apgriuvęs upelio latakas darko teritorijos kraštovaizdį, juo teka drumzlinos nuotekos, kurios skleidžia nemalonų kvapą. Intensyvių liūčių metu, lataku tekantis srautas ištvinsta, apsemia ženklią zoologijos sodo teritoriją ir apsemia dalį pastatų/statinių su gyvūnais. Siekiant išvengti atnaujintos zoologijos sodo teritorijos užtvindymo bei galimų nuotekų išsiliejimo avarijų, kurios ateityje gali padaryti žalą rekonstruotiems pastatams ir infrastruktūrai, žmonių bei gyvūnų sveikatai ar gyvybei, Lietuvos zoologijos sodas teritorijoje vykdo upelio tvarkymo darbus.

Suplanuotiems projekto darbams šis sezono metas pasirinktas ne atsitiktinai, didžioji dalis paukščių šiuo metu yra perkelti į žiemojimo patalpas, todėl didelė dalis ekspozicijos šiuo metu nėra prieinama.

Puiki žinia, jog užbaigtas pirmas upelio tvarkymo etapas ir jau galima džiaugtis darbų rezultatais. Nuo šiandien apatinėje Lietuvos zoologijos sodo dalyje, šalia raganosių voljero, teritorija yra atverta ir prieinama lankytojams.