Paskelbta: 24 sausio, 2024

Sausio 24 dieną minime Tarptautinę edukacijos dieną!

Sausio 24 dieną minime Tarptautinę edukacijos dieną!

2023-ieji – istoriniai metai Lietuvos zoologijos sodui, lapkričio 13 dieną vienas žymiausių gamtamokslio švietimo objektų mūsų šalyje vėl atvėrė vartus lankytojams. Devynis mėnesius lankytojai negalėjo užeiti į tvarkomą zoologijos sodo teritoriją, Lietuvos zoologijos sodo edukologams tai nebuvo kliūtis, jie ir toliau tęsė savo pagrindinę misiją – šviesti Lietuvos visuomenę gamtamokslio švietimo temomis, supažindinti su pasaulio ir Lietuvos biologine įvairove, nykstančiomis gyvūnų rūšimis ir gyvūnų gerovės standartais. Lietuvos zoologijos sodo edukologų vedamuose edukaciniuose užsiėmimuose 2023-iais dalyvavo net 8000 skirtingo amžiaus klausytojų iš daugiau nei 400 skirtingų Lietuvos mokymosi įstaigų. Didžioji dalis edukacijų buvo išvažiuojamos: vyko mokyklose, stovyklose, senelių globos namuose, bendruomenių ir viešuosiuose renginiuose.

Džiaugiamės, jog klausytojams galime pasiūlyti edukacijas aktualiomis ir artimomis temomis. Viena populiariausių edukacijų 2023-iais buvo apie mus supančioje aplinkoje dažnai sutinkamus vabzdžius („Vabzdžių karalystėje“), kurią išklausyti rinkosi tiek patys mažiausi, tiek suaugę klausytojai. Įvairaus amžiaus grupėms pritaikyta edukacija visus sužavėjo ne tik vabzdžių gausa, bet ir galimybe pajausti edukacines priemones, pavyzdžiui, pauostyti vaisiais kvepiančio Lietuvoje gyvenančio vabalo – niūriaspalvio auksavabalio feromonų, kurių natūraliomis sąlygomis nepavyktų dažnai užuosti, nes tai retas ir  saugomas vabalas. Taip pat,  tai skėtinė rūšis, suteikianti pagrindą egzistuoti kitoms gyvūnų rūšims. Ne ką mažiau dėmesio sulaukė ir kitos zoologijos sodo edukacijos: roplių, kiaušinių, graužikų, baimių ir Kalėdinė edukacijos. Džiaugiamės, jog mūsų edukologų komanda nuolatos atnaujina edukacijų turinį ir pateikia pačius naujausius faktus, todėl daugelis klausytojų renkasi išklausyti tas pačias edukacijas ne vieną kartą.

Lietuvos zoologijos sodas, įsikūręs Kauno širdyje jau dirba! Tad edukologai laukia visų norinčių  užsisakyti edukacijas ar ekskursijas atvykti į atsinaujinusį Lietuvos zoologijos sodą. Kviečiame lankytojus susipažinti su pasaulio gyvūnijos įvairove ir nykstančiomis rūšimis. Pasivaikščioti Ąžuolyno širdyje, kurioje alsuoja laukinės gamtos gyvenimas. Renovuotose vidinėse zoologijos sodo erdvėse atrasti dykumų ir džiunglių zonas su jose laisvai vaikščiojančiais gyvūnais ir išbandyti interaktyvias pažintines veiklas Edukaciniame centre.

Registracija į edukacijas ir ekskursijas vykdoma kontaktiniu tel: +370 682 11862 arba el. paštu: edukacija@zoosodas.lt

Šiais metais startuoja naujiena – gamtamokslė gimtadienio edukacija zoologijos sode. Siūlome gimtadienio edukaciją kartu su edukacinės klasės nuoma, kurioje lankytojai galės ne tik dalyvauti privačiame edukaciniame užsiėmime, bet ir vaišintis savo pačių atsineštomis vaišėmis kartu su svečiais. Gimtadienio edukacijai yra galimybė pasirinkti iš kelių, jau minėtų edukacinių temų. Startavo ir visiškai nauja veikla – orientacinis žaidimas „Lobio paieška“ – mūsų gyvasis pasaulis yra didžiulė vertybė. Tai aktyvus ir visą būrį įtraukiantis būdas susipažinti su Lietuvos zoologijos sodo gyventojų įvairove. Įvairioms amžiaus grupėms parinktos smagios loginės ir lavinančios užduotys dalyvius ves per ąžuolyną į džiungles, dykumas pro įvairiausius pasaulio kampelius, kuriuose pažinsite tikrai nedažnai sutinkamus gyvūnus, kol, galiausiai, rasite sumaniai paslėptą lobį. Koks jis? Intriga išliks iki pat žaidimo pabaigos. Iki 1 val. trunkantis pažintinis žaidimas gali vykti tiek viduje, tiek lauke, priklausomai nuo sezono.

Esame atviri visiems, todėl džiaugiamės, jog gamtamokslis švietimas jau tampa ne privilegija o kasdiene praktika. Patarimas planuojantiems edukacijas šiltuoju sezonu – vietas rezervuotis iš anksto, nes pagal gautų paklausimų skaičių aiškėja, kad edukacinių programų sezonas nusimato labai intensyvus. Tačiau, siekiant išvengti didesnio lankytojų srauto, verta sode apsilankyti ir šaltuoju sezonu, kadangi renovuotos patalpos suteikė sąlygas įrengti dykumų ir džiunglių zonas, kuriose yra tiems biomams būdinga temperatūra ir drėgmė, o aplinkui laisvai vaikščiojantys, tokiame klimate gyvenantys gyvūnai sukuria atmosferą lyg vaikščiotumėte  laukinėje gamtoje.

Kasmet sausio 24 dieną minime Tarptautinę edukacijos dieną. Tariame nuoširdų AČIŪ mūsų zoologijos sodo edukologams už tai, jog tikite misija ir ugdote meilę ir pagarbą gamtai.

Daugiau apie vedamas edukacijas ir jų užsakymą: https://www.zoosodas.lt/edukacijos-ekskursijos?_sft_edukaciju_kategorijos=edukacijos-ekskursijos