Paskelbta: 13 gruodžio, 2020

Zoologijos sodo gyvūnai jau džiaugiasi Kalėdinėmis dovanomis

Tikriausiai, visi esame susidūrę su problema, kai nežinome, ką dovanoti artimajam Kalėdų proga. Įsivaizduokite, jei reikėtų sugalvoti dovanų sąrašą gyvūnams, kurių yra virš tūkstančio! Būtent tiek gyvūnų šiuo metu gyvena Kaune esančiame Lietuvos zoologijos sode. Laimei, zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai puikiai pažįsta gyvūnus, kuriais jie rūpinasi kiekvieną dieną, ir žino, kokia dovana pradžiugintų kiekvieną iš jų.

Nors iki Kalėdų dar liko šiek tiek laiko, tačiau zoologijos sodas jau šventiškai pasipuošęs ir pradeda dovanoti Kalėdines dovanas jų laukiantiems gyvūnams. Skaniai kvepiančios dovanos – labai mėgiamos plėšriųjų žinduolių skyriaus gyvūnų. Tad pakuodami skanų mėsos gabalą į kartoninę dėžę, gyvūnų prižiūrėtojai ją papuošia ne tik akį traukiančiu dovanų popieriumi, bet ir dekoracijomis iš išsišėrusio kanopinių gyvūnų kailio, mat jo kvapas sužadina plėšrūnų smalsumą. O štai stumbrai kaip dovaną mielai priims ir pačią kalėdinę eglutę, papuoštą jų mėgstamais skanėstais – obuoliais, morkomis. Tokią eglutę girių galiūnams smagu ne tik suvalgyti, bet ir ant ragų panešioti! Žaismingiesiems paukščiams geriausia dovana – žaislai ir galvosūkiai. Šaltakraujų gyvūnų skyriaus prižiūrėtojai savo prižiūrimus gyvūnus prieš šventes apdovanoja įvairiomis aplinkos praturtinimo priemonėmis, roplių voljeruose sukurdami šventinę nuotaiką.

„Labai gaila, kad šiemet dėl šalyje paskelbto karantino, negalime kviesti zoologijos sodo lankytojų stebėti dovanų įteikimo gyvūnams. Tačiau visus norinčius pradžiuginti gyvūnus ir padovanoti kalėdinių dovanų, kviečiame tai padaryti. Lietuvos zoologijos sodo internetiniame puslapyje ir socialiniuose tinkluose galite rasti sąrašą dovanų, kuriomis labai apsidžiaugtų zoologijos sodo gyventojai. Dovanas palikti galima specialioje dėžėje esančioje prie zoologijos sodo kasų. O jų įteikimą gyvūnams vėliau bus galima stebėti Lietuvos zoologijos sodo socialiniuose tinkluose“, – apie galimybę padovanoti dovanų gyvūnams informuoja zoologijos sodo atstovė Dovilė Ežerinskienė.

Didžiausia dovana Lietuvos zoologijos sode gyvenančių gyvūnų laukia ateinančių metų pavasarį – prasidėsianti ilgai laukta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija. Rekonstrukcijos metu bus ne tik atnaujinti gyvūnų voljerai, pastatyti nauji pastatai, įkurtos edukacinės erdvės, bet ir keisis gyvūnų kolekcija.

Kalėdinių dovanų gyvūnams sąrašą galite rasti ČIA