Paskelbta: 19 rugsėjo, 2016

Akcija „GILĖ 2016“

Akcijos trukmė: rugsėjo 30 – spalio 9 d.
Jau devintus metus Lietuvos zoologijos sodo gyventojai nekantriai laukia gyvūnų mylėtojų surinktų gilių! Norite dalyvauti jau tradicinėje akcijoje „Gilė 2016“? Svarbiausia laikytis kelių paprastų taisyklių:
  • Giles pradėkite rinkti nuo rugsėjo 30 dienos.
  • Zoologijos sodo gyventojams sveikiausios ir skaniausios ąžuolo gilės, kurios nėra supelijusios, šlapios, nėra sumaišytos su sąmanomis ar lapais, o švarios. Todėl prašome, renkant giles ir jas nešant į zoologijos sodą, atsižvelgti į šiuos kriterijus.
  • Gilės priimamos nuo rugsėjo 30 d. 10 val iki spalio 9 d. 17 val.
  • Surinktos gilės darbo dienomis priimamos administracijos pastate, esančiame Radvilėnų pl. 21, Kaune (įėjimas pro administracijos vartus). Giles atnešti galite pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 9 iki 16 valandos (pietų pertrauka 12–13 valandos), o penktadieniais nuo 9 iki 15 valandos (pietų pertrauka 12–13 valandos).
  • Savaitgaliais giles priims Lietuvos zoologijos sodo savanoriai prie pagrindinių bilietų kasų nuo 10 iki 17 valandos.
  • Surinkus ne mažiau nei 5 kg gilių, o darželių grupėms, klasėms, darbovietėms – ne mažiau nei 15 kg gilių, pakviesime nemokamai apsilankyti uždarymo šventėje, kuri vyks spalio 13 d. 13 val. Lietuvos zoologijos sode.
  • Giles atnešus kitu laiku nei nurodyta taisyklėse ir palikus teritorijoje, atnešęs žmogus nebus įtrauktas į sąrašus ir „Gilės 2016“ uždarymo dieną negalės nemokamai patekti į zoologijos sodą.
  • Trys daugiausiai gilių atnešę asmenys, šeimos ar įstaigos „Gilės 2016“ uždarymo šventės metu bus apdovanoti prizais.

Kasmet vykstančios akcijos metu surinktos ąžuolo gilės naudojamos gyvūnų pašarams bei gyvūnų užimtumui rengti. Ąžuolo gilė yra ypač naudingas ir kaloringas papildas daugelio gyvūnų racione. Jame yra aukštos kokybės baltymų, įvairių vitaminų bei mineralų. Jomis paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių racionas. Gilės zoologijos sodo gyvūnams į jų racioną įtraukiamos kasmet – tai natūralus ir naudingas jų pašaro priedas.

Į zoologijos sodą kasmet gerų žmonių dėka suneštos gilės taip pat yra daiginamos ir jų daigai naudojami kaip pagrindinis pašaras tokiems vabzdžiams kaip gyvalazdės, arba kaip priedas kitų rūšių vabzdžiams. Jeigu gilių surenkama per daug, žiemos metu gilėmis dalinamasi ir su į sodą užsukančiais sparnuočiais, voverėmis ir kitais smulkiais žvėreliais. Šios ąžuolo sėklos sodinamos ir kaip puošmena naudojamos kai kuriose varliagyvių ekspozicijose. Gilingais metais Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai gauna virš 3 tonų gilių.

Spalio 13 d., Jūsų lauks:

13:00 val. Padėkų ir prizų įteikimas

14:00 val. Pekariai

14:20 val. Kupranugariai

14:40 val. Terariumas

15:00 val. Ožiukai

15:20 val. Beždžionių užimtumo dirbtuvės „Gilė – geriausias žaislas“