Paskelbta: 30 lapkričio, 2023

Kviečiame gruodžio 4-ąją kartu paminėti Tarptautinę Gepardų dieną!

Kviečiame gruodžio 4-ąją kartu paminėti Tarptautinę Gepardų dieną!

Lietuvos zoologijos sodas kviečia Gruodžio 4-ąją kartu paminėti Tarptautinę Gepardų dieną, išsiaiškinti gepardų nykimo priežastis ir iš arčiau susipažinti su greičiausiais sausumos gyvūnais pasaulyje.

Renginio programa:

12:00-12:20 val. Pranešimas „Gepardai, jų nykimo priežastys ir išsaugojimo svarba“ (atvira poilsio erdvė, egzotariumas).

12:20-13:30 val. Kūrybinės dirbtuvės „Gepardų žiema“, piešinių paroda (atvira poilsio erdvė, egzotariumas).

13:40-14:00 val. Gepardų pristatymas (laukas, viršutinė teritorijos dalis, šalia gepardų voljero).

Šių metų spalį į Lietuvos zoologijos sodą iš Ebeltoft safari parko Danijoje atvyko du ketverių metų amžiaus broliai – Pietiniai gepardai (Acinonyx jubatus jubatus).

◾️ Ši rūšis įtraukta į Tarptautinę raudonąją knygą kaip pažeidžiama rūšis (VU – vulnerable).

◾️ Gepardai nyksta dėl antropogeninių priežasčių – nelegalios medžioklės dėl kailio, buveinių nykimo ir žmonių veiklos. Taipogi, galvijų  medžiotojai nuodija leopardus ir liūtus, bet nuodus per klaidą suėda ir gepardai.

◾️Gepardai dažniausiai medžioja smulkias antilopes, ypatingai Tompsono gazeles, impalas, stambesnių antilopių jauniklius, kartais paukščius ar kitus gyvūnus.

◾️ Gepardai, priešingai nei kitos katės, neturi išleidžiamų nagų, todėl negali gyvūnų sumedžioti suleisdami nagus. Gepardų nagai primena šuns nagus ir yra pritaikyti kabintis į žemę įsibėgėjant, darant posūkius.

◾️ Gepardų įsibėgėjimo greitis gali siekti, net iki 80 – 112 km/val, tačiau tokiu greičiu bėgti gali tik kelis šimtus metrų.

◾️ Lietuvos zoologijos sode gepardai buvo laikomi nuo 1969 iki 1992 metų. Per šį laikotarpį esame sulaukę daugiau nei 5 vadų jauniklių.

Bilietus įsigyti galite čia: https://bilietai.zoosodas.lt/ arba Lietuvos zoologijos sodo kasose.

Iki susitikimo!

Atrask, pažink, išsaugok!

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt. Nepageidaujant būti fotografuojamiems ir (arba) filmuojamiems arba nesutinkant su nuotraukų ir (arba) vaizdo medžiagos skelbimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą.