Paskelbta: 29 rugsėjo, 2016

Lietuvos zoologijos sode – renginys gyvūnų mylėtojams ir kasmetinė akcija „Gilė“

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų globos diena (Šv. Pranciškaus – gyvūnų globėjo diena). Sakoma, kad Šv. Pranciškus suprato gyvūnų kalbą ir net sakė pamokslus paukščiams. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų globos diena švenčiama nuo 2000 m. Ši diena skirta pagerbti visas gyvybės formas, skatinama susimąstyti apie gyvūnų apsaugą ir išsaugojimą. Lietuvos zoologijos sodas Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo dieną, kartu su Kauno miesto gyventojais ir svečiais švęs spalio 2 dieną (sekmadienį) nuo 13 valandos.

Renginio metu bus galima išgirsti visoje zoologijos sodo teritorijoje vyksiančius interaktyvius ir įdomius zoologijos sodo gyvūnų pristatymus. Sužinoti, kaip sodas prisideda prie nykstančių rūšių išsaugojimo ir apsaugos. Kiekvienas norintis galės pagaminti skanią dovanėlę beždžionėms, ar žaislą smalsiesiems koačiams – vyks gyvūnų užimtumo dirbtuvės. O „Laukinės Lesės“ atstovai ves edukaciją, kurios metu lankytojai galės pasimokyti, kaip elgtis ir ką daryti radus laukinį gyvūną. Bus galima pasidaryti ir laikiną mylimo gyvūnėlio tatuiruotę su rankų darbo „Tapatu“ tatuiruotėmis arba juo pavirsti dėka piešimo ant veido specialistės. Taip pat šventėje dalyvaus daugiau nei dešimt Kauno miesto mokyklų, darželių – draugaudami su Lietuvos zoologijos sodu vaikai susipažįsta su gyvaja gamta, supranta, kaip svarbu saugoti gyvūnus ir juos vertinti. Moksleiviai ir darželinukai, šventės svečiams paruošė ir įvairių piešinių ir darbelių parodų, užsiėmimų ir žaidimų susijusių su gyvūnijos pasauliu.

_x000D_
_x000D_

Vienas įspūdingiausių šventės akcentų – užburiantis „Ugnies valdovų“ pasirodymas. Ugnies atlikėjų grupė, prisidėdama prie Pasaulinės gyvūnijos dienos minėjimo, dovanoja įspūdingą pasirodymą Lietuvos zoologijos sodo lankytojams. Svečiai galės išvysti profesionalių akrobatų, šokėjų ir ugnies bei specialiųjų efektų šou.

Taip pat rugsėjo 30 d., startuoja jau devintus metus vykstanti, kauniečių (ir ne tik) labai mėgstama akcija „Gilė“. Jos metu (iki pat spalio 9 d.) raginama būti gryname ore, rinkti sveikas, sausas giles ir nešti zoologijos sodo gyvūnams. Šeimos, pavieniai asmenys, kurie atneš daugiau nei 5 kg gilių, o kolektyvai, mokyklos ar darželiai surinkę daugiau nei 15 kg gilių turės puikią galimybę apsilankyti Lietuvos zoologijos sode nemokamai spalio 13 dieną, kai vyks finalinis akcijos renginys.

Kasmet vykstančios akcijos metu surinktos ąžuolo gilės naudojamos gyvūnų pašarams bei gyvūnų užimtumui rengti. Ąžuolo gilė yra ypač naudingas ir kaloringas papildas daugelio gyvūnų racione. Jomis paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių racionas. Jeigu gilių surenkama per daug, žiemos metu gilėmis dalinamasi ir su į sodą užsukančiais sparnuočiais, voverėmis ir kitais smulkiais žvėreliais. Gilingais metais Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai gauna virš 3 tonų gilių.

Spalio 13 d. Jūsų laukia:

13:00 val. padėkų ir prizų įteikimas

14:00 val. Pekariai

14:20 val. Kupranugariai

14:40 val. Terariumas

15:00 val. Ožiukai

15:20 val. Beždžionių užimtumo dirbtuvės „Gilė – geriausias žaislas“