Paskelbta: 3 spalio, 2019

Pasaulinės gyvūnijos dienos renginyje rūpestis gyvūnais – nuo žuvų iki dramblių

Spalio 6 d. Lietuvos zoologijos sodas kviečia į renginį, kurio praleisti nevalia nei vienam gyvūnų mylėtojui! Renginys skirtas paminėti spalio 4 d. visame pasaulyje švenčiamai Pasaulinės gyvūnijos arba dar žinomos, kaip gyvūnų globėjo Šv. Pranciškaus dienai. Ši diena skirta atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą ir atsidėkoti už kasdien jų mums suteikiamą džiaugsmą.

Pasaulinės gyvūnijos dienos renginio programa prasidės nuo 12 val. Visą dieną vyks įvairių gyvūnų pristatymai, kurių metu gyvūnų prižiūrėtojai dalinsis žiniomis apie savo prižiūrimus gyvūnus, atsakys į visus jums rūpimus klausimus, o kai kuriuos gyvūnus galbūt net leis paliesti savomis rankomis. Renginyje dalyvaus ir Kauno miesto mokyklos bei darželiai, jie džiugins lankytojus muzikiniais pasirodymais, kvies kartu lipdyti iš molio ir dalyvauti kituose užsiėmimuose. „Jaunojo mokslininko“ būrelis rūpinsis dramblių dantimis ir gamins jiems dantų pastą, taip pat stebins kitais eksperimentais ir kūrybinėmis dirbtuvėlėmis. Į Pasaulinės gyvūnijos dienos renginį net iš Italijos atvyksta fotomenininkė Emanuela Colombo, kuri 13 val. pristatys kartu su „Kaunas FOTO“ surengtą parodą „Svetimi”. Po parodos pristatymo 14 val. ZOO mokyklėlėje vyks fotomenininkės kūrybos pristatymas ir diskusija. Renginyje netrūks ir įvairių edukacijų. Lietuvos zoologijos sodo edukologės pristatys edukaciją, kurios temą padiktavo nauja Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) kampanija pavadinimu „Kuri žuvis?“. Veterinarijos akademijos studentų atstovybė (VASA) būsimus gyvūnų augintojus svarbiausių dalykų išmokins „Būsimojo šeimininko akademijoje“. O žinias apie gyvūnus vaikai galės pagilinti žaisdami smagius žaidimus kartu su zoologijos sodo savanoriais.

Visas edukacines pramogas, kurios lauks jūsų Pasaulinės gyvūnijos dienos renginyje išvardinti sunku, tad šimtą kartų geriau sudalyvauti ir patirti viską patiems! Pasaulinė gyvūnijos diena Lietuvos zoologijos sode jau šį sekmadienį, spalio 6 d. nuo 12 val. Norintiems išvengti eilių, siūlome bilietą įsigyti internetu. Daugiau informacijos apie renginį rasite tinklapyje www.zoosodas.lt ir Lietuvos zoologijos sodo „Facebook“ paskyroje.

Pilna renginio programa:

12:00–16:00 val. – Žvėriški Kauno miesto mokyklų pasirodymai ir dirbtuvėlės (zoologijos sodo teritorijoje)

12:00–16:00 val. – Naujos Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) kompanijos „Kuri žuvis?” edukacija (prie ruonio baseino)

12:00–16:00 val. – „Jaunasis mokslininkas” eksperimentai: „Dantų pasta drambliams”, „Išnykusioji dinozaurų žemė“ ir kūrybinės dirbtuvėlės! (prie kupranugarių)

13:00 val. – Kaunas Photo parodos „Svetimi” pristatymas ir susitikimas su autore Emanuela Colombo (apatinėje zoologijos sodo dalyje prie papūgų namelio)

14:00 val. – Kūrybos pristatymas su Emanuela Colombo: „Kitokie portretai – fotografija kaip pokalbis apie gyvūniją“ (Zoo mokyklėlė terariume)

12:00–16:00 val. – Veterinarijos akademijos studentų atstovybės (VASA) edukacija „Būsimojo šeimininko akademija“ (prie kupranugarių)

12:00–16:00 val. – Gyvūnų pažinimo palapinė (prie žirafų):
– kur gyvena pasaulio gyvūnai?
– kur dingo uodega?
– gyvūnų pėdsakais.
12:00-16:00 val. – „Pagamink žaislą – pradžiugink gyvūną” (prie žirafų).

Gyvūnų pristatymai:
11:00 val. – Ruonis
11:30 val. – Pelikanai
13:00 val. – Ruonis
13:30 val. – Tropiniai paukščiai
14:00-15:00 val. – Ropliai
15:00 val. – Ožių kiemelis
15:15 val. – Kinijiniai muntijakai
16:00 val. – Ruonis.