Paskelbta: 24 gegužės, 2017

Zoologijos sode – galimybė susipažinti su egzotiškiausiu darbu

Lietuvos zoologijos sode, gegužės 27 d. (šeštadienį), nuo 12 val. vyks „Gyvūnų prižiūrėtojo dienos“ šventė. Jos metu lankytojai galės susipažinti su pačia egzotiškiausia ir įdomiausia specialybe – gyvūnų prižūrėtojo.

Patys zoologijos sodo darbuotojai, kurie kiekvieną dieną susiduria su gyvūnais, labai mėgsta savo darbą ir jį vertina, kaip išskirtinį. Paprašyti sugalvoti priežastis, kodėl myli darbą su gyvūnais, jie nedvejodami įvardino tokias priežastis kaip: „kiekviena diena siurprizas“, „nes jie patys nuostabiausi kolegos“ ir pan. O štai terariumo darbuotoja Vilija, dirbanti su gyvatėmis, užtikrintai teigė, kad myli darbą su šiais gyvūnai, nes jos vienos kitas puikiai supranta. Ilgametis Lietuvos zoologijos sodo darbuotojas Rimvydas (dirbantis čia net 30 metų!) juokaudamas sakė, kad vertina darbą su gyvūnais, nes jie neužduoda kvailų klausimų, pavyzdžiui, „Ar tu mane myli?“

Šeštadienį, šventės metu per gyvūnų pristatymus, prižiūrėtojai papasakos apie prižiūrimus gyvūnus, atsakys į visus rūpimus klausimus. Renginio dieną numatyti net 9 gyvūnų pristatymai ir 3 ruonio šėrimai, per kuriuos mažieji lankytojai galės pabūti tikru prižiūrėtoju ir pavaišinti ruonį žuvimi! Be to, įvairiose zoologijos sodo vietose bus galima konstruoti užimtumo priemones: beždžionėms, zebrams, papūgoms ir net šikšnosparniams! Patys smalsiausi specialioje edukacijoje galės susipažinti su įdomiais gyvūnų prižiūrėtojų darbo įrankiais, kurie tikrai nustebins. O terariumo darbuotojai papasakos, kaip yra kuriamas žmogaus ir gyvūno draugystės ryšys.

Renginyje taip pat dalyvaus LSMU Veterinarijos akademijos studentų asocijacija, kuri pristatys edukaciją „Būsimojo šeimininko akademija“. Visi naminių gyvūnėlių prižiūrėtojai ir planuojantys jais tapti, galės sužinoti apie skirtingus šunų, kačių ar graužikų auginimo ypatumus, kokių dokumentų reikia, norint laikyti augintinį, o tokių klausimų, kaip: „Kokiu maistu maitinti?“ ar „Kokį pavadėlį savo šuniui pirkti?“ turėtų nebekilti. Taip pat sužinosite augintinių dresūros pradmenis, nuo ko pradėti ir kaip užsiauginti gerą ir protingą šuniuką ar kačiuką. Be to, „Gyvūnų prižiūrėtojo dienos“ renginyje Jūsų lauks ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus atstovai, kurie papasakos, kaip tapti profesionaliu gyvūnų prižiūrėtoju.

Visą renginio programą rasite čia.