Felis silvestris

Šios laukinės katės kilusios iš Europos, Škotijos ir Azijos miškingų vietovių. Taip kaip visi šunys yra kilę iš vilko, visos naminės katės yra kilusios iš šios rūšies.

Lutra lutra

Ūdros gyvena pavieniui. Aktyviausia sutemus, gana baikšti. Nepasaint to plataus paplitimo, šių gyvūnų populiacija mažėja. IUCN sąraše, priskiriamos prie gyvūnų, kuriems gresia išnykimas. Įrašytas Į Lietuvos Raudonąją knygą.

Crossarchus obscurus

Rūšis, paplitusi Vakarų Afrikoje, miškingose vietovėse. Kūno ilgis apie 33 cm, o svoris – apie 1 kg. Tai – puikią uoslę ir regą turintys gyvūnai. Minta vabzdžiais, lervomis, paukščių kiaušiniais, gėlavandeniais krabais, mažais ropliais, smulkiais graužikais, vaisiais bei uogomis.

Acinonyx jubatus jubatus

Gepardai yra greičiausi sausumos žinduoliai žemėje. Gali išvysti 100 km/h greitį.

Canis lupus arctos

Vilkų gaujos labai organizuotos. Tiek medžiodami, tiek augindami jauniklius, arktiniai vilkai vienas kitam padeda.

Vulpes vulpes

Rudosios lapės laikomos labai protingomis, nes yra nepaprastai gerai prisitaikiusios išlikti esant įvairioms sąlygoms.

Lynx lynx

Paprastosios lūšys – vienintelės Lietuvoje gyvenančios kačių šeimos atstovės. Lietuvoje XX a. pirmoje pusėje lūšys buvo beveik išnykusios. Vėliau, pagerėjus jų apsaugai, mitybos sąlygoms ir sumažėjus vilkų, lūšių ėmė gausėti. Lūšys atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant kitų gyvūnų gausumą.

Otocolobus manul

Manulas – katinų šeimos, retas plėšrus žinduolis. Manulas ne toks garsus kaip liūtas, ne toks grakštus kaip leopardas, jis dydžiu panašus į naminį katiną, nors ir stambesnis, o artimiausi jo giminaičiai yra persiškos kilmės katinai.

Vulpes corsac

Korsakas dar žinomas kaip stepių lapė. Sutikęs žmogų, gali apsimesti negyvu, bet, atsiradus pirmai galimybei, pabėga.

Panthera leo

Nors liūtų patelės gerokai mažesnės už patinus, būtent jos aprūpina praidą (taip vadinama kartu gyvenanti liūtų grupė) ėdesiu. Liūtai medžioja grupėmis. Dažniausiai tai daro sutemus, kadangi dėl geros regos tamsiuoju paros metu įgauna didelį pranašumą prieš savo grobį.

Panthera tigris altaica

Amūriniai tigrai yra didžiausi kačių šeimos atstovai ir treti pagal dydį sausumos plėšrūnai po baltojo ir rudojo lokio.