Brazilinis paukštėda

Lasiodora parahybana
Būrys VORAI Kiaušinių skaičius 800–1200 kiaušinių
Šeima TARANTULAI Kiaušinių išskilimo laikas 4–6 sav.
Gyvena patelės iki 20 m., patinai iki 4–6 m. Ilgis patelės užauga iki 25 cm
Paplitimas natūraliai gamtoje aptinkami Brazilijos atogrąžų miškuose.
Minta vabzdžiais, voragyviais, smulkiais ropliais ir graužikais, varliagyviais.

Biologija. Praėjus 3–6 mėn. po kopuliacijos, patelė gamina kokoną. Kokone 800–1200 kiaušinių. Po 4–6 sav. išsirita voriukai.

Brazilinės paukštėdos - vieni didžiausių pasaulyje vorų paukštėdų. Šie vorai auga nepaprastai greitai, per pirmuosius gyvenimo metus jie gali užgti iki 15 cm dydžio (su kojomis). Suaugęs voras yra 18 - 25 cm dydžio. Išgyvena iki 20 metų. Patinai būna smulkesni, gyvena 4–6 metus.

Natūraliai gamtoje aptinkami Brazilijos atogrąžų miškuose. Aktyvūs naktį. Gynybai naudoja dilginančiuosius kūno plaukelius, gali įkąsti. Brazilinio paukštėdos nuodai yra sąlyginai nepavojingi žmogui. 

Kaip ir visi vorai, tarantulai turi aštuonias akis. Tačiau brazilinės paukštėtos nepasižymi gera rega, tiesa sakant, jų akys gali atskirti tik dieną nuo nakties. Tad kaip šie vorai orientuojasi aplinkoje? Visas paukštėdų kūnas padengtas jautriais plaukeliais, tokiais jautriais, jog jie gali pajusti netoliese skraidančio vabzdžio sukeltą oro judėjimą! Būtent šie plaukeliai pagrindinis įrankis su kuriuo brazilinės paukštėdos aptinka grobį.

Skirtingai nei dauguma vorų, brazilinės paukštėdos nemezga voratinklių aukoms sugauti, nors ir gamina šilką. Auką šie vorai sugauna ramiai tykodami, kol ši prisiartins, o tuomet šoka ant jų ir sušvirkščia nuodų ir fermentų dozę. Iš šio voro pavadinimo galime spėti, kad paukštėdos ėda tik paukščius, tačiau tai nėra visiška tiesa. Šie vorai taip pat minta vabzdžiais, voragyviais, smulkiais ropliais ir graužikais, varliagyviais.